Radnice Prahy 4 nechá vytvořit projekt stavby domova pro seniory v Hudečkově ulici…

Domov bude mít dvě části, v jedné bude 40 míst a ve druhé 30 bytů. Projekt pro městskou část vypracuje architektonický dům Projektil. Cena ani přesný termín stavby zatím nejsou známy.

„Realizace projektu nyní vstupuje do další fáze, a tou je vypracování projektové dokumentace. Ta bude hotova během jednoho roku,“ uvedl radní Filip Vácha (TOP 09)

Ve studii pro seniorský dům se počítá se 40 lůžky v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích v takzvaném odlehčovacím centru, tedy s dočasným pobytem. V chráněném seniorském bydlení pak bude 30 bytů o velikosti 1+kk a 2+kk. V budově bude rovněž wellness a další služby, které budou dostupné nejen pro klienty seniorského domu, ale také pro veřejnost.

Praha 4 je největší městskou částí. Podle údajů Českého statistického úřadu má rovněž nejvyšší věkovou hranici v Praze, a to přes 44 let. Průměrný věk v Praze je o asi dva roky nižší.

Praha 4 chystá projekt domova pro seniory již řadu let. Záměr jeho výstavby oznámila v roce 2013. Podle tehdejších plánů měl vyjít na zhruba 82 milionů korun a stavět se mělo začít v roce 2014. Projekt ale dosud nebyl zrealizován.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 23.7.2020