V Praze dnes přibylo nejméně nakažených od úterý

Testy odhalily v Praze od pátečního podvečera 35 nových případů nákazy novým koronavirem, uvádí pražští hygienici na svém webu. Je to nejnižší denní přírůstek za poslední čtyři dny. Celkem se v hlavním městě od začátku epidemie nakazilo 2781 lidí, z nichž 1930 se už vyléčilo a 104 zemřelo.

Pandemie koronaviru – přehled hlavních událostí ze dne

V Česku za pátek přibylo 281 prokázaných případů nemoci covid-19. Je to nejvýraznější denní nárůst od konce června. Celkový počet nakažených od začátku epidemie v Česku přesáhl 15.000. Aktuálně nemocných je rekordních 5172 lidí. Za sobotu do statistik přibylo zatím 49 nových případů. Počet provedených testů vzrostl o 6238 na celkových 656.888. Od začátku března se nakazilo 15.130 lidí. Skoro 9600 z nich se z nemoci vyléčilo. Naopak 368 lidí v souvislosti s koronavirem zemřelo. V českých nemocnicích je 151 lidí s covidem-19. Stav 19 z nich je vážný. Počet nově prokázaných případů infekce koronavirem v tomto týdnu čtyřikrát po sobě překročil dvě stovky za den. Kvůli zvýšenému počtu nakažených v Česku platí nová opatření proti šíření koronaviru. Lidé musí nosit nosit roušky na vnitřních hromadných akcích nad 100 lidí, jde o kulturní a sportovní akce, ale také svatby a pohřby uvnitř budov. Od pondělí pak bude omezena kapacita těchto akcí ze současné tisícovky lidí na polovinu.

V pražských Kyjích hoří hala s odpadem, požár už je pod kontrolou

V ulici U Technoplynu na rozhraní pražských Kyjí a Malešic hoří hala s odpadem. Hasiči vyjeli k požáru krátce před polednem a po zhruba čtyřech a půl hodinách se jim podařilo dostat plameny pod kontrolu. Dohašování požáru ale bude pokračovat minimálně do večerních hodin, uvedla mluvčí pražských hasičů Kateřina Suchánská. V hale zasažené požárem nikdo nebyl, jeden ze zasahujících hasičů utrpěl při zásahu lehké zranění. Kouř z požáru byl vidět z řady míst v hlavním městě.

V pražských Kyjích hoří hala s odpadem, kouř je vidět zdaleka

V ulici U Technoplynu na rozhraní pražských Kyjí a Malešic hoří hala s odpadem. Kvůli vysokému počtu zasahujících hasičů byl na místě vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Hasiči nemají podle své mluvčí Kateřiny Suchánské informace, že by v hořící budově mohl někdo být. Kouř z požáru je viditelný z mnoha míst v hlavním městě. Lidem v okolí požáru doporučují hasiči nevětrat, naměřené množství škodlivin v ovzduší ale nepřesahuje limity.

Hromadná nehoda dopoledne ochromila Pražský okruh

Kvůli dopolední nehodě tří aut u Modletic byl dnes zhruba na čtyři hodiny zcela uzavřený Pražský okruh na 77. kilometru ve směru k dálnici D1. Doprava v místě nehody se krátce před 14:00 rozjela, zatím jedním pruhem, vyplývá z informací Národního dopravního centra. Zhruba na půl hodiny byl přerušený provoz na okruhu i ve směru na Ruzyň. Podle středočeské záchranné služby se při nehodě zranilo pět lidí, z toho jeden středně těžce a čtyři lehce.

Koronavirem se v Česku nakazilo celkem přes 15.000 lidí

V Česku za pátek přibylo 281 prokázaných případů nemoci covid-19. Je to nejvýraznější denní nárůst od konce června. Celkový počet nakažených od začátku epidemie v Česku přesáhl 15.000. Aktuálně nemocných je rekordních 5290 lidí. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Lidé dnes mohou navštívit Lichtenštejnský palác na Kampě

Lidé dnes mohou navštívit Lichtenštejnský palác na pražské Kampě. Den otevřených dveří začíná v 9:00, poslední komentovaná prohlídka bude v 16:00. Vláda díky příznivé koronavirové situaci opět zpřístupňuje všechny své paláce a vily. Lichtenštejnský palác se pro veřejnost otevře dále 15. srpna, první víkend v září, 28. října a naposledy 17. listopadu při příležitosti oslavy Dne boje za svobodu a demokracii.

Ode dneška jsou na vnitřních akcích nad 100 lidí povinné roušky

V celém Česku platí ode dneška povinnost nosit roušky na vnitřních hromadných akcích nad 100 lidí, jde o kulturní a sportovní akce, ale také svatby a pohřby uvnitř budov. Od pondělí pak bude omezena kapacita těchto akcí na 500 osob, nyní činí 1000 lidí. Počet potvrzených případů nákazy koronavirem v Česku od pondělí stoupá, v posledních třech dnech byl denní nárůst vyšší než 200.

V Praze přibylo za 24 hodin 38 nakažených, méně než ve čtvrtek

V Praze za posledních 24 hodin podle hygieniků přibylo 38 nových případů nákazy koronavirem. V předchozích dvou dnech byly přírůstky nakažených v hlavním městě vyšší. Od března se dosud v metropoli nakazilo 2781 lidí, vyléčilo se jich 1930, s nákazou zemřelo 104 pacientů. Vyplývá to z údajů pražské hygienické stanice k včerejší 18:00.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 25.7.2020