V neděli 26. července nebude jezdit metro C v úseku mezi stanicemi Nádraží Holešovice a Letňany…

Provoz bude přerušen v obou směrech. Důvodem je výměna zabezpečovacího zařízení ve stanici Ládví. Dopravní podnik zajistí náhradní autobusovou a tramvajovou dopravu. 

Současná technologie zabezpečení je z roku 2004. „Již neodpovídá současným požadavkům a potřebám provozu v pražském metru,“ podotkla mluvčí DPP Hana Pohanová.Výměna začne v sobotu v noci po skončení provozu metra a práce potrvají až do noci z neděle na pondělí. Provoz tak bude opět obnoven v pondělí 27. července.

Cestující budou moci v neděli využít náhradní autobusovou linku XC1 a tramvajovou linku XC. V úseku Nádraží Holešovice – Kobylisy lze cestovat také tramvají číslo 17. Veškeré informace o výluce včetně schémat provozu zveřejnil dopravní podnik na svém webu. V neděli budou také u zavřených stanic metra informátoři, kteří budou schopni cestujícím poskytnout informace i v angličtině.

„Na podzim a v příštím roce DPP zmodernizuje zabezpečovací zařízení také ve stanicích Depo Hostivař, Nádraží Holešovice a Letňany,“ řekla mluvčí DPP Hana Pohanová.

Autor: Redakce, ČTK, DPP, Praha, ČR, 25.7.2020

Zdroj:

https://www.dpp.cz/omezeni-a-mimoradne-udalosti/detail/6685