V Praze za 24 hodin přibylo 52 nových případů koronaviru

V Praze za posledních 24 hodin přibylo 52 nových případů koronaviru. Vyplývá z údajů pražské hygienické stanice k dnešním 18:00. Naposledy byl takto vysoký denní přírůstek ve čtvrtek a vyšší pak v půlce dubna. Celkem se v hlavním městě od začátku epidemie nakazilo 2868 lidí, z nichž 1931 se už vyléčilo a 104 zemřelo.

Požár zářivky v prodejně na hlavním nádraží v Praze zpozdil vlaky

V jedné z prodejen na pražském hlavním nádraží dnes v podvečer hořelo, z nádraží bylo před příjezdem hasičů evakuováno kolem 500 lidí. Šlo o požár zářivky, hasiči ho rychle uhasili, řekla mluvčí hasičů Kateřina Suchánská. Provoz vlaků byl zastaven, metro linky C stanicí Hlavní nádraží projíždělo. Vyplývá to z informací Pražské integrované dopravy (PID) na twitteru.

Senátorkou za Prahu 9 se chce stát Lucie Groene Odkolek

Senátorkou za Prahu 9 se chce stát novinářka Lucie Groene Odkolek, která se o užívání jména Odkolek soudí s jednou z firem v holdingu Agrofert. O zvolení do horní komory se pokoušela už před dvěma lety, kdy za hnutí ANO na Rokycansku skončila třetí. Nyní kandiduje s podporou Demokratické strany zelených. Mezi jejími soupeři budou mimo jiné senátor David Smoljak (za STAN) nebo historik Eduard Stehlík (za ODS a KDU-ČSL).

Na Malostranském náměstí se sešly stovky ekologických aktivistů

Stovky lidí se dnes na pražském Malostranském náměstí sešly na demonstraci ekologických sdružení. Zorganizovaly ji téměř tři desítky spolků zabývajících se ekologickými, environmentálními a klimatickými tématy ať už na globální, celostátní nebo lokální úrovni. Podle organizátorů jsou dosavadní kroky vlády v otázkách ochrany a ozdravení české krajiny a řešení klimatické krize nedostatečné, řečníci vyzvali stát k razantnějšímu přístupu.

Návrhy Libereckého kraje a Prahy dát krajům ve vládě asi narazí

Vláda v pondělí zřejmě odmítne návrhy Libereckého kraje i Hlavního města Prahy, aby kraje dostaly dostaly ze státního rozpočtu jednorázový příspěvek 500 korun na obyvatele. Peníze mají dostat jako náhradu za výpadek daňových příjmů vyvolaných dopady epidemie koronaviru. Stojí to v návrhu stanoviska pro pondělní jednání vlády.

Požár haly s odpadem v Kyjích napáchal milionové škody

Škodu po sobotním požáru haly s odpadem v pražských Kyjích hasiči zatím odhadují na čtyři miliony korun. Je ale možné, že se částka ještě zvýší. Hasiči s ohněm bojovali přibližně deset hodin. Poslední skrytá ohniska uhasili v sobotu krátce před 22:00.

Průmyslu v Praze v 1. čtvrtletí stouply tržby, v ČR klesly

Průmyslovým podnikům v Praze v prvním čtvrtletí stouply tržby, zatímco v celé republice klesly. Pražské firmy si polepšily meziročně o 7,4 procenta, utržily 88,4 miliardy korun. Vyšší tržby zaznamenaly ještě firmy v Královéhradeckém kraji, v ostatních regionech klesaly. V prvním čtvrtletí, kdy v Česku propukla pandemie koronaviru, klesly průmyslovým podnikům v celé republice tržby o 3,7 procenta na 927,2 miliardy. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu.

Metro dnes nepojede mezi stanicemi Nádraží Holešovice a Letňany

Dnes nepojede metro na lince C mezi stanicemi Nádraží Holešovice a Ládví, a to z důvodu modernizace zabezpečovacího zařízení. Výluka začne ve 4:30 a skončí 30 minut po půlnoci. Bude zavedena náhradní autobusová doprava.

V sobotu přibylo nejméně případů covidu-19 od začátku týdne

V sobotu přibylo v Česku 131 potvrzených případů covidu-19, necelá polovina pátečního počtu. Je to nejnižší denní přírůstek v tomto týdnu. O víkendech ale bývá méně testů a tím pádem i méně potvrzených případů. Od začátku března, kdy byl nový koronavirus v Česku objeven poprvé, se jím prokazatelně nakazilo 15.212 lidí. Téměř 9600 z nich už se vyléčilo, 368 pacientů zemřelo. V současnosti tak je nemocných 5254. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví aktualizovaných k dnešním 00:30.

V Praze přibylo nejméně nakažených od úterý

Testy odhalily v Praze od pátečního podvečera 35 nových případů nákazy novým koronavirem, uvádí pražští hygienici na svém webu. Je to nejnižší denní přírůstek za poslední čtyři dny. Celkem se v hlavním městě od začátku epidemie nakazilo 2781 lidí, z nichž 1930 se už vyléčilo a 104 zemřelo.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 26.7.2020