Rozepře okolo přemalování tramvají, něčeho, co bylo považováno za hoax, pokračují…

Po dlouhém kolu vyjasňování, zda se budou přetírat všechny, nebo žádná, nebo jen nové tramvaje, se nyní do celé věci vložil tvůrce modelu přemalování. Již jsme Vás informovali o hádce mezi Zdeňkem Hřibem (Piráti) a Jiřím Pospíšilem (Spojené síly pro Prahu) v této záležitosti, nyní Vám přineseme i stanovisko samotného tvůrce návrhu.

Designer Patrik Kotas se do celé záležitosti vložil s nečekanou vervou, když pohrozil magistrátu žalobou za zásah do autorských práv. Kritizuje zásadní změnu díla prostřednictvím nových barev, a to, že s ním nikdo nic nekonzultoval. Patrik Kotas dosud designoval schéma tramvají 15T a metra M1 na lince C. Podle Patrika Kotase je komunikace s magistrátem nedostatečná, a magistrát neodpovídá na jeho žádosti o schůzi. Další projev nedostatečného řízení na magistrátu?

Navzdory tomu, náměstek pro dopravu na magistrátu Adam Scheinherr pokračuje v obhajobě tohoto projektu, i přes nevyřešení sporu s designerem Kotasem. Scheinherr obhajuje tento plán, včetně toho, že nedošlo k vypsání výběrového řízení, tím, že se do takových řízení „nehlásí nejkvalifikovanější účastníci“, a hájí se, že formu soutěže doporučila organizace Czechdesign.

náměstek pro dopravu na magistrátu Adam Scheinherr

Buď, jak buď, nízká komunikace s občany a přehlížení problémů je dlouhodobým neduhem současné vládnoucí koalice magistrátu hlavního města Prahy. To se nyní projevuje i v otázce nového designu tramvají, které může vést, až k soudnímu sporu s Patrikem Kotasem.

Autor: Štěpán Lipský, Praha, ČR, 29.7.2020

Zdroj:

http://www.patrikkotas.com/

Psali jsme zde: