Počet případů covidu-19 v ČR přesáhl 16.000

Počet případů nemoci covid-19 v Česku od začátku epidemie k dnešku přesáhl 16.000. Za středu přibylo 278 potvrzených případů a dnes dalších 139. Od začátku epidemie se tak novým koronavirem nakazilo 16.229 lidí. Středeční nárůst byl druhý nejvyšší denní nárůst od června. Nových případů nákazy bylo o tři více než v úterý a jen o jeden méně než při rekordním růstu minulý pátek. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Denní nárůst nových případů covidu v Praze se drží pod padesátkou

Denní nárůst nových případů koronaviru v Praze se druhý den drží pod padesátkou. Za uplynulých 24 hodin přibylo 47 pozitivních testů, o tři více než ve středu. V úterý to bylo rekordních 101 případů. Celkem se v hlavním městě od začátku epidemie nakazilo 3092 lidí, z nichž 2118 se už vyléčilo a 104 zemřelo. Vyplývá to z dat pražské hygienické stanice k dnešním 18:00.

Stát má územní rozhodnutí pro úsek 511 Pražského okruhu

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které je investorem pražského vnějšího okruhu, má územní rozhodnutí ke stavbě úseku 511 na jihovýchodě metropole mezi D1 a D11. Na twitteru o tom informoval pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Kromě tohoto úseku zbývá z vnějšího okruhu dostavět ještě úsek na severozápadě metropole, tam zatím o územní rozhodnutí zažádáno nebylo.

Veřejná prostranství v Praze 12 budou uklízet bezdomovci

Praha 12 bude práci na údržbě veřejných prostranství v městské části nabízet lidem bez domova. Pilotní projekt spouští v září ve spolupráci se Střediskem prevence a léčby drogových závislostí Drop In. Celkový rozpočet projektu činí 453,5 tisíc korun. Vyplývá to z usnesení rady městské části.

Pražská burza dál ztrácí, PX klesl o 3 pct, je nejníže od května

Pražská burza poosmé v řadě oslabila, index PX je nejníž od května. Dnes klesl o tři procenta na 876,94 bodu. Ztráty kolem čtyř procent zaznamenaly Erste Bank, pojišťovna VIG, Komerční banka a technologická společnost Avast. Moneta Money Bank a ČEZ zlevnily o více než procento a půl. Se ziskem nekončil žádný titul, operátor O2 a nápojářská Kofola stagnovaly na středečních hodnotách. Vyplývá to z údajů na webu burzy. V souvislosti se zveřejněním dat, že německá ekonomika se ve druhém čtvrtletí propadla ve srovnání s předchozími třemi měsíci o 10,1 procenta, výrazně oslabily i západoevropské burzy.

Praha 3 pronajme prostory pro střední školu firmy Scio

Radnice Prahy 3 pronajme budovu na Prokopově náměstí firmě Scio, která tam plánuje otevřít střední školu s alternativním stylem výuky pro 160 studentů. Dodala, že v třetí městské části bude kromě toho od září působit také základní škola s alternativním stylem výuky.

Outreach posiluje pozice v Evropě, má kancelář v Praze

Šest měsíců po otevření své první zahraniční pobočky v Londýně, posiluje tato nejlepší platforma pro zapojení zákazníků ze Seattlu své pozice v Evropě a otevírá další novou inženýrskou kancelář.

Praha pošle připomínky k vládnímu „semaforu“

Hlavní město pošle do pátku ministerstvu zdravotnictví připomínky k představenému semaforu rizika nákazy covidem-19. Některá kritéria hodnocení situace v regionech jsou podle vedení magistrátu subjektivní. Po dnešním jednání bezpečnostní rady hlavního města to řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Posílení ochranných opatření v tuto chvíli město neplánuje. Připravuje spuštění nového odběrového místa v centru města a zajistilo ubytování pro lidi, kteří nemohou karanténu strávit doma.

Kvůli poruše nejezdily vlaky mezi Radotínem a Dobřichovicemi

Porucha trakčního vedení dnes zastavila na téměř pět hodin provoz mezi Radotínem a Dobřichovicemi na trati Praha – Beroun. Některé vlaky byly odřeknuty nebo jezdily odklonem a regionální spoje v omezeném rozsahu nahradily autobusy. Vyplývá to z informací na webu Českých drah a vyjádření mluvčí Správy železnic Nely Friebové.

Vladimír Dlouhý bude znovu prezidentem Hospodářské komory

Delegáti Hospodářské komory ČR zvolili dnes za svého prezidenta na další tříleté období Vladimíra Dlouhého (66). V čele komory stojí už šest let. Dostal více hlasů než jeho protikandidát dosavadní viceprezident Bořivoj Minář.

Praha 10 zatím vydala 2500 parkovacích oprávnění

Radnice Prahy 10 vydala od poloviny července asi 2500 parkovacích oprávnění obyvatelům Vršovic a části Vinohrad, kde začnou 24. srpna platit zóny placeného stání. Zhruba třetinu oprávnění si podle něj lidé vyřídili přes internet. Zóny letos začnou fungovat v celé městské části, 5. října se rozšíří do Strašnic a 2. listopadu do Malešic.

Pohonné hmoty v Praze poprvé po téměř třech měsících zlevnily

Pohonné hmoty u čerpacích stanic v Praze poprvé po téměř třech měsících zlevnily. Nejprodávanější benzin Natural 95 ve středu stál průměrně 28,80 koruny za litr, před týdnem byl o 16 haléřů dražší. Nafta v uplynulém týdnu zlevnila o sedm haléřů na průměrných 28,65 Kč/l. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Paliva v metropoli jsou ve srovnání krajů nadále nejdražší v Česku.

Dnes se sejde bezpečností rada Prahy

Dnes dopoledne se sejde bezpečnostní rada hlavního města, která by se měla zabývat připomínkami k vládnímu „semaforu“, inventurou zdravotnického materiálu a vyhodnocením aktuální situace ohledně epidemie nového koronaviru. Z pondělí na úterý přibylo v metropoli nejvíce lidí s covidem-19 za 24 hodin od začátku epidemie, šlo o 101 případů.

Český statistický úřad zveřejní údaje o produkci masa a mléka

Český statistický úřad dnes oznámí čísla z tuzemského zemědělství za letošní druhé čtvrtletí. Zveřejní údaje o produkci jednotlivých druhů masa, výkupu mléka, cenách jatečných zvířat nebo stavech chovů.

Hospodářská komora zvolí prezidenta, kandiduje Dlouhý a Minář

Podnikatelé si dnes na celostátním sněmu v Praze zvolí prezidenta Hospodářské komory ČR, který bude následující tři roky hájit a prosazovat zájmy živnostníků, malých i velkých firem. Na funkci zástupci okresních komor a společenstev nominovali současného šéfa komory Vladimíra Dlouhého, který ji vede šest let, a viceprezidenta Bořivoje Mináře.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 30.7.2020