Denní nárůst potvrzeného covidu-19 se v Praze opět dostal po 50

Denní nárůst potvrzených případů koronaviru v Praze se opět dostal pod 50. Za uplynulých 24 hodin přibylo 46 pozitivních testů, o 17 méně než v pátek a zhruba stejně jako ve středu a čtvrtek. Vyplývá to z údajů pražské hygienické stanice k dnešním 18:00.

Hasiči likvidovali na okraji Prahy požár pole,1 člověk byl zraněn

Několik hasičských jednotek dnes odpoledne likvidovalo v Praze Ďáblicích požár pole, oheň spálil plochu o rozloze 300 krát 1000 metrů. Jeden člověk byl popálen.

Policie našla v přehradě v Praze tělo hledaného muže

Pražská policie dnes našla v Hostivařské přehradě tělo devětadvacetiletého cizince, kterého hledala od poloviny týdne, kdy si tam šel zaplavat. Jeho zmizení pod hladinou oznámili svědci na linku 158. Příčinu úmrtí muže určí pitva.

Festival Prague Pride nabídne od 3. do 9. srpna stovku akcí

Víc než stovku akcí nabídne od 3. do 9. srpna letošní festival Prague Pride o životě leseb, gayů, bisexuálů či translidí (LGBT). Část programu desátého ročníku přehlídky se kvůli koronavirové nákaze uskuteční on-line. Karnevalový průvod centrem Prahy letos nebude, v sobotu 8. srpna ho nahradí plavba po Vltavě.

Hamáček se oženil s bývalou pražskou zastupitelku Kloudovou

Vicepremiér, ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček se v pátek podruhé oženil. Informoval o tom dnes na svém facebookovém profilu. Jeho manželkou se stala bývalá pražská zastupitelka za ODS Gabriela Kloudová. Počátkem letošního roku Hamáček oznámil, že se rozvádí s manželkou Kamilou, jeho první manželství skončilo po 13 letech v červnu. Z prvního manželství má dvě děti.

Soud osvobodil obžalované v kauze zakázek pro Techniserv

Obvodní soud pro Prahu 10 osvobodil pětici obžalovaných, kteří byli viněni z toho, že ovlivňovali veřejné zakázky pro společnost Techniserv. Doplnila, že jeden z obžalovaných sice byl odsouzen, místo zjednání výhody při zadání veřejné zakázky ho ale soud potrestal peněžitým trestem za podplácení. Obžaloba tvrdila, že skupina ovlivňovala tendry tak, aby je firma získala. Rozsudek, který soud vynesl v červnu, zatím není pravomocný.

V pátek přibylo 232 případů covidu-19, méně než ve dnech předtím

V Česku v pátek přibylo 232 potvrzených případů nemoci covid-19. To je o něco méně než v předchozích třech dnech, kdy denní nárůsty překračovaly 250. Od začátku epidemie se tak v zemi nakazilo koronavirem 16.574 lidí, aktuálně nemocných je 4624. Počet zemřelých s koronavirem se zvýšil o jednoho na 382. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Lidé si dnes mohou prohlédnout Hrzánský palác na Hradčanech

Veřejnosti se dnes otevře Hrzánský palác na Hradčanech, který slouží k reprezentačním účelům vlády a premiéra. Komentované prohlídky tam začnou v 09:00 a poslední bude v 16:00. Kvůli zhoršení epidemiologické situace ale mohou lidé do paláce vstupovat jen se zakrytými dýchacími cestami. Vláda zpřístupnila své paláce a vily po pauze zaviněné pandemií koronaviru od začátku července, přičemž každou prázdninovou sobotu otevírá jeden objekt.

Muzeum Kampa se znovu otevírá, láká na Muchu a Pastu Onera

Muzeum Kampa se dnes znovu otevírá veřejnosti. Lidé si mohou prohlédnout výstavu Alfonse Muchy a Pasty Onera, která začala v červnu, a stálou expozici děl Františka Kupky a Otto Gutfreunda. Muzeum bylo dočasně uzavřeno kvůli požáru, který 15. července vypukl v technické místnosti. Část budovy zůstává stále uzavřena, opravy potrvají několik měsíců.

V Praze začíná Dyzajn market, tentokrát i se zahraničními tvůrci

Na 130 designérů představí své výrobky na tradičním Dyzajn marketu, který se dnes a v neděli uskuteční na Výstavišti v Praze Holešovicích. Na rozdíl od květnového ročníku, kterého se zúčastnili kvůli zavřeným hranicím při koronavirové pandemii téměř výhradně čeští tvůrci, si budou moci návštěvníci prohlédnout a koupit práce autorů i ze Slovenska, Maďarska, Německa a Rakouska.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 1.8.2020