Policisté pátrají po podezřelém muži, pomůžete jim ho najít? 

Pražští policisté prověřují případ, který se odehrál v pondělí večer v Palackého ulici v jedné z administrativních budov, kam pravidelně chodí uklízet uklízečka. Do tohoto domu prošel nepozorovaně přes vrátného muž, který následně odcizil z úklidového vozíku klíče od kanceláří a ordinací. Ve třetím patře se s pomocí klíčů dostal do ordinace lékaře, odkud odcizil trezor s recepty na opiáty, knihu s kopiemi receptů na opiáty, tři ampule morfinu, finanční hotovost a doktorské oblečení.

Video zde:

V mezidobí si uklízečka všimla, že jí zmizeli klíče, a protože by se v této době neměl v budově nikdo nacházet, šla za vrátným na recepci. Jenže ten nikoho neviděl, a tak šli společně do chodby, kde narazili na ,,lupiče“, který odcházel z místa činu. Snažili se ho zadržet, avšak muž byl rychlý a mrštný a z chodby jim utekl ven, kde zmizel v ulici neznámo kam.

Policisté při prověřování zajistili kamerové záznamy, na kterých je podezřelý muž zachycen. Pokud ho poznáváte, nebo víte, kde by se mohl zdržovat, kontaktujte linku 158.

Zdroj: Policie ČR Praha

V současné době je čin prověřován pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, za což muži v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až dvě léta.

Autor: Redakce, Policie, Praha, ČR, 6.8.2020

Zdroj:

https://www.policie.cz/clanek/kradez-v-ordinaci-lekare.aspx