Průvod v Praze upozornil na pronásledování Fa-lun-kung

Průvod s pochodovou kapelou dnes v Praze upozornil na pronásledování příznivců meditačního hnutí Fa-lun-kung (Falun Gong) v Číně. Centrem metropole prošly podle odhadů asi tři stovky jeho příznivců, do Česka kvůli akci přijeli lidé i z několika evropských zemí. Protestní akce zástupci hnutí pořádají pravidelně, většinou ale například formou protestu u čínského velvyslanectví.

V Počernicích praskl vodovodní řad, do jámy se propadla dvě auta

V Dolních Počernicích dnes ráno prasknul nejstarší přivaděč z káranské vodárny do Prahy. V místě, kde vodovodní řad z roku 1914 prasknul, se vytvořila kaverna a do ní se propadly dva zaparkované automobily. Dodávky vody pro Prahu nejsou omezeny, z Káraného vedou do Prahy ještě další dva přivaděče.

V pátek přibylo 323 potvrzených případů covidu, nejvíce od dubna

V Česku v pátek přibylo 323 potvrzených případů koronaviru, nejvíce od 3. dubna. Denní přírůstek vyšší než 300 zaznamenaly laboratoře od začátku března, kdy epidemie v zemi vypukla, popáté, naposledy to bylo 28. června. Onemocnění covid-19 se od začátku epidemie potvrdilo u 18.060 lidí, z nich 12.749 se z nemoci vyléčilo a 389 zemřelo. Aktuálně se tak s nemocí potýká 4922 lidí. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví k dnešním 00:30.

V Praze 5 u Radlické vznikne hřiště na plážové sporty

U Radlické ulice v pražských Jinonicích vznikne pískové hřiště pro plážové sporty. Jak sdělil Martin Hošna z oddělení komunikace Prahy 5, vedení Prahy 5 pronajalo nevyužívaný pozemek Svazu plážových sportů. Hřiště bude v místě, kudy povede plánovaná Radlická radiála propojující vnější a vnitřní okruh. Smlouva se svazem je podle radnice uzavřena do konce příštího roku s možností ji prodloužit.

Místo duhového průvodu Prague Pride Parade vyplují lodě na Vltavu

Místo duhového průvodu desetitisíců lidí pražskými ulicemi vyplují před závěrem festivalu Prague Pride lodě na Vltavu. Ke dvěma vyzdobeným plavidlům festivalu se připojí také loď Pirátské strany, která dnes zahajuje předvolební kampaň. Festival o životě leseb, gayů, bisexuálů či translidí (LGBT) začal v Praze 3. srpna a končí v neděli 9. srpna. Desátý ročník přehlídky se kvůli koronaviru koná částečně online, pořádá zhruba sedmdesát menších akcí.

Nárůst případů covidu v Praze zpomalil na 41 za den

Denní nárůst počtu případů nemoci covid-19 v Praze včera zhruba o pětinu zpomalil. Předchozí tři dny pokaždé přesáhl pět desítek nakažených, včera klesl na 41 nových případů za posledních 24 hodin. Vyplývá to z informací pražských hygieniků k včerejším 18:00. Od začátku epidemie koronaviru v Česku byl covid-19 potvrzen u 3479 lidí z Prahy. Téměř tři čtvrtiny z nich se vyléčily a 105 nakažených zemřelo.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 8.8.2020