Po válce s Čínou a Ruskem (samozřejmě vítězné)… 

Betonových blocích na Smetanově nábřeží, milionu pro Prague pride, všudypřítomných cyklopruzích a podobných libůstkách, tu máme další skvělý počin, který Pražanům ulehčí život, a který nám přinese mnoho užitku. Budeme mít jinak barevné tramvaje! A co víc – kromě dvou milionů za soutěž bude vše zadarmo! Vedení Prahy si nedělá nic ani z případných právních sporů s autorem designu mnoha současných prostředků MHD, a tak se zdá, že realizaci již nic nebrání.

Bohužel je zde však jeden aspekt, který koalice při svém výběru podcenila – antidiskriminační legislativa. V kuloárech se již začíná hovořit o tom, že Sparťané považují nový červenobílý design tramvají za neakceptovatelný, ponižující a útočící na jejich lidskou důstojnost. Sám jsem zvědav, jak si vedení Prahy v případném sporu s fanoušky povede, neboť důkazní břemeno je v obdobných případech na straně žalované. Nic nebude platné tvrzení, že to vlastně není bílá, ale světle šedá. Prostě pocit je pocit. Není tak vyloučeno, že krom červenobílých dopravních prostředků se po Praze budou pohybovat (podle předem stanovených kvót) také ty v barvě modré, žluté a červené, nebo ty s klokanem.

Mgr. Tomáš Portlík je zastupitel magistrátu hlavního města, místostarosta městské části Praha 9, předseda regionálního sdružení ODS, člen oblastní rady ODS

Autor: Tomáš Portlík, Praha, ČR, 8.8.2020

Zdroj:

https://www.facebook.com/tomas.portlik/posts/10224448375505658

https://www.ods.cz/profil/1831-tomas-portlik