Nárůst počtu nových případů covidu v Praze klesl zpět pod 50

V Praze přibylo za posledních 24 hodin 47 potvrzených případů koronaviru, zhruba o desítku méně než předchozí den. V hlavním městě stouply denní přírůstky na pět desítek ve druhé polovině července, předtím se zhruba od konce dubna držely většinou pod 20. Minulý týden v úterý přibylo 101 případů, což byl nejvyšší denní nárůst v Praze od začátku epidemie. Celkem se v hlavním městě od začátku epidemie nakazilo 3582 lidí, z nichž 2563 se už vyléčilo a 105 zemřelo. Vyplývá to z dat pražské hygienické stanice k dnešním 18:00.

U Libeňského mostu má vzniknout osm domů s 365 byty a školkou

Nedaleko Libeňského mostu v pražských Holešovicích by mělo být postaveno osm obytných domů s 365 byty. Součástí projektu Uniq Tesla II na pozemku mezi ulicemi Dělnická, Jankovcova, Tusarova a V Háji jsou také restaurace, mateřská školka nebo garáže. Radnice Prahy 7 pak po investorovi, společnosti Lexington, požaduje vybudovat chodníky, vysadit zeleň a odlišit od sebe jednotlivé fasády domů. Vyplývá to z dokumentu, který schválila rada městské části.

Asi 200 lidí se v Praze sešlo na podporu LGBT komunity v Polsku

Asi 200 lidí se v Praze odpoledne sešlo na podporu leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob (LGBT) v Polsku, na polskou ambasádu ve Valdštejnské ulici přibili duhovou vlajku. Podle policie, která na akci na místě dohlížela, šlo o neohlášené shromáždění. Český protest byl reakcí na zadržení LGBT aktivistky, která v Polsku čelí obvinění kvůli tomu, že pověsila duhové vlajky na sochy ve Varšavě a poškodila vozidlo, na němž byly slogany namířené proti LGBT komunitě. Ve Varšavě to vyvolalo protesty tisíců lidí, několik desítek jich tamní policie zadržela.

Na dvě stě Bělorusů od rána čekalo v Praze na možnost volit

Na dvě stovky Bělorusů čekaly od dnešního rána před budovou velvyslanectví v pražské Troji na možnost odevzdat hlas v prezidentských volbách. Fronta postupovala velmi pomalu, protože v budově ambasády je pouze jedna volební místnost a hlasování komplikují zpřísněná bezpečnostní opatření, kdy není možné vnášet dovnitř žádná elektronická zařízení. Hlasování provázel poklidný protest odpůrců prezidenta Alexandra Lukašenka, kteří naproti ambasádě vyvěsili transparent odsuzující možné falšování výsledků. Situaci před velvyslanectvím sledovala policie, žádné konflikty ale nenastaly.

Nárůst potvrzených případů covidu v Praze se vrátil nad padesátku

Denní nárůst nových případů koronaviru v Praze se vrátil nad padesátku. K včerejším 18:00 za uplynulých 24 hodin přibylo 56 pozitivních testů, o den dříve to bylo 41 potvrzených onemocnění covid-19. Celkem se v hlavním městě od začátku epidemie nakazilo 3535 lidí, z nichž 2563 se už vyléčilo a 105 zemřelo. Vyplývá to z dat pražské hygienické stanice.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 9.8.2020