Nárůst případů covidu-19 v Praze dál kolísá mezi 30 až 50 denně

Denní nárůst případů nemoci covid-19 v Praze dále kolísá zhruba mezi 30 až 50. Na těchto hodnotách se vytrvale drží už od konce července, kdy krátce vystoupal nad 100. Za posledních 24 hodin přibylo v Praze 46 lidí nakažených koronavirem. Vyplývá to z údajů pražské hygienické stanice k dnešním 18:00. Počet zemřelých lidí s covidem-19 se nezměnil, už od začátku minulého týdne zůstává na 105.

Pražská burza rostla, posílila většina hlavních emisí

Pražská burza dnes díky zdražení téměř všech hlavních emisí posílila. Index PX stoupl o 1,55 procenta na 929,08 bodu. Nejvýrazněji zpevnily akcie bankovní skupiny Erste. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Praha 12 hledá provozovatele trhů na Sofijském náměstí

Praha 12 hledá provozovatele trhů a prodejních akcí na Sofijském náměstí v Modřanech. Radnice plánuje s výhercem výběrového řízení podepsat pachtovní smlouvu do konce příštího roku. Samotná první fáze revitalizace náměstí bude dražší než se předpokládalo. Z důvodu dalších prací se posune i termín dokončení oprav. Vyplývá to z usnesení rady městské části.

Kniha kněze přibližuje vznik, zánik i obnovu Mariánského sloupu

Historické a církevní souvislosti vzniku, stržení a obnovy Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze popsal ve své knize katolický kněz Stanislav Přibyl. Dnes publikaci Mariánský sloup: v souvislostech víry a ducha představil v kostele Matky Boží před Týnem na Staroměstském náměstí. Napodobeninu sloupu zničeného davem v roce 1918 v sobotu požehná pražský arcibiskup Dominik Duka.

Praha stěhuje klienty sociálního zařízení ve Svojšicích

Sociální zařízení ve středočeských Svojšicích, které provozuje hlavní město, se ze zámecké budovy přesune do menších prostorů. Důvodem je nevyhovující stav elektroinstalace. Praha chce urychlit modernizaci přístupu ke klientům sociálních služeb. Dnes to uvedl mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman. Uzavření domova kritizuje jeho bývalý ředitel.

Na ostrově Štvanice se otevře provizorní plovárna

Na pražském ostrově Štvanice se ve čtvrtek otevře provizorní plovárna. Se záměrem dnes souhlasilo vedení radnice Prahy 7. Bude zde provizorní pláž a bar, řekl místostarosta Kamil Vavřinec Mareš (Praha 7 Sobě). Zda plovárna na ostrově bude natrvalo, není jasné, jedná se totiž o záplavovou oblast. Na ostrově v minulosti plovárna bývala. Nynější provizorní plovárnu bude provozovat společnost Baden Baden. Štvanice se rozkládá na hranici Prahy 7, 8 a 1.

Nehoda u Běchovic na Pražském okruhu si vyžádala dva mrtvé

Při nehodě na Pražském okruhu u Běchovic zemřeli dnes dopoledne dva mladí muži. Řekla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová. V místě se na 60. kilometru ve směru na Běchovice srazila dodávka s nákladním autem, muži zůstali v dodávce zaklínění, doplnila policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Pražský okruh je u Běchovic neprůjezdný, policie dopravu odklání.

Závod veteránů 1000 mil československých pojedou i auta z muzea

Historické vozy Aero HP 50 a Vauxhall 25 GY ze sbírky Národního technického muzea (NTM) se letos zúčastní vzpomínkového závodu historických aut 1000 mil československých mezi Prahou a Bratislavou. Dnes to na tiskové konferenci řekli jeho organizátoři. Závod, který obnovuje tradici automobilového závodu ze 30. let, odstartuje 13. srpna z Opletalovy ulice v Praze.

Fotbalista Slavie má koronavirus, klub ukončil soustředění

Fotbalová Slavia předčasně ukončila soustředění v Rakousku a vrací se do České republiky. Jeden z hráčů mistrovského celku se totiž nakazil koronavirem. Na sociální síti twitter o tom informoval šéf klubu Jaroslav Tvrdík a potvrdily to i internetové stránky červenobílých.

Pražský okruh zavřela u Běchovic nehoda dodávky a nákladního auta

Pražský okruh uzavřela na 60. kilometru ve směru na Běchovice nehoda dodávky a nákladního automobilu. Jeden člověk zůstal v aute zaklíněný, vyprošťují ho hasiči.

Mezi Andělem a Smíchovským nádražím nepojedou tramvaje

Kvůli opravě kolejí nepojedou v Praze 5 mezi Andělem a Smíchovským nádražím od soboty 15. srpna od zhruba 4:30 tramvaje. Výluka potrvá do soboty 29. srpna přibližně do 0:30. Zavedena bude náhradní autobusová doprava X20. Informace o výluce zveřejnil dopravní podnik (DPP) na svých internetových stránkách. Nyní už podnik opravuje koleje v navazujícím úseku mezi nádražím a smyčkou v Hlubočepích.

V Praze přistálo letadlo s americkým ministrem zahraničí Pompeem

Na pražském ruzyňském letišti přistálo dnes ráno letadlo s americkým ministrem zahraničí Mikem Pompeem, který tak zahájil návštěvu Česka. S českými politiky bude jednat zejména o kybernetické bezpečnosti, mobilních sítích páté generace (5G) a odpovědi na rostoucí vliv Ruska a Číny ve světě. Dnes má program především v Plzni, kde si s českým ministrem zahraničí Tomášem Petříčkem (ČSSD) připomene 75. výročí konce druhé světové války. Ve středu ho čeká schůzka s premiérem Andrejem Babišem (ANO), prezidentem Milošem Zemanem a vystoupení v Senátu.

V Senátu dnes začne putovní výstava o životě Karla Čapka

Ve Valdštejnské zahradě v Praze dnes v podvečer začne výstava, která připomene 130 let do narození spisovatele a dramatika Karla Čapka. Do 31. srpna se budou moci lidé v areálu Senátu seznámit prostřednictvím výstavních panelů s krajem Čapkova dětství, jeho literární tvorbou nebo jeho koníčky a zájmy. Počátkem září se pak expozice přesune do Prahy 10, kde Čapek bydlel.

Z Bejrútu po týdnu přiletí čeští hasiči, čeká je karanténa

Z Libanonu se dnes po zhruba týdnu vrátí čeští hasiči, kteří pomáhali s hledáním lidí v troskách po výbuchu v přístavu hlavního města Bejrútu. Jejich přílet armádním letounem airbus je podle mluvčí Nicoly Studené naplánovaný po 13:00 a zhruba o čtyři hodiny později by měl letoun CASA dopravit na letiště v Praze Kbelích jejich vybavení. Následně čeká záchranáře z týmu USAR karanténa spojená s testováním na nemoc covid-19.

ČEZ oznámí pololetní výsledky, podle analytiků si polepšil

Energetická společnost ČEZ dnes oznámí pololetní výsledky hospodaření. Podle analytiků si v nich firma meziročně polepšila, zdůvodňují to mimo jiné vyššími prodejními cenami elektřiny. Kromě pololetních výsledků oznámí společnost také čísla za samotné druhé čtvrtletí.

Pompeo zahajuje návštěvu ČR, s Petříčkem se sejde v Plzni

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo dnes zahájí návštěvu Česka, při které by měl jednat s českými politiky zejména o kybernetické bezpečnosti, mobilních sítích páté generace (5G) a odpovědi na rostoucí vliv Ruska a Číny ve světě. Dnes má program především v Plzni, kde si s českým ministrem zahraničí Tomášem Petříčkem (ČSSD) připomene 75. výročí konce druhé světové války. Ve středu ho čeká schůzka s premiérem Andrejem Babišem (ANO), prezidentem Milošem Zemanem a vystoupení v Senátu.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 11.8.2020