V souvislosti s akcí Prague Pride jsme Vás informovali o potenciálním zneužití městských prostředků na kampaň Pirátské strany…

Týkalo se to tzv. duhové plavby. 

Psali jsme zde:

Nyní Vás informujeme (informaci přinesl server Novinky.cz) o jiném takovém problému, a tím je předvolební černá reklama Pirátů.

Robert Veverka, senátní kandidát, který využil ke své kampani i duhovou plavbu na Vltavě, má nyní další problém se svou předvolební kampaní. Ukázalo se, že předvolební plakáty, kterými nechal oblepit Prahu, chyběla smlouva, a byly v rozporu s usnesením pražské rady o umísťování reklam. Veverka se domnívá, že jde o politický boj. 

Na tvrzení Veverky, že jde o boj proti němu reagoval i opoziční zastupitel ZHMP, za ANO, Patrik Nacher na svém Twitteru:

Jeho plakáty vylepila společnost Erflex, ale ta je musela na žádost DPP stáhnout, jinak by je stáhnul sám podnik. Šlo o černý výlep, vysvětlil Daniel Šabík zastupující DPP, protože nedošlo k uzavření smluv. Nosiče navíc využívala společnost Rencar, se kterou nyní DPP vede spor o platnost smluv reklamních ploch.

Pokud jde o společnost Erflex, jediným reprezentantem, který může komunikovat je ředitel, a ten je na dovolené. Podle Veverky jde o boj proti němu, protože problém nastal, až když se na plakátech objevil on. Tvrdí, že firma nic špatného nedělala, protože kdyby jednala protiprávně, tak by neoslovovala politické subjekty. Veverka tvrdí, že postup DPP poškodil jméno Pirátů, a že bude požadovat náhradu škody po firmě. Jen neví po kom. Zda po reklamní firmě, nebo zda po DPP.

Problém navíc je, že tyto plakáty, byly umístěny na místech, kde neměly být umístěny. Ne, podle rozhodnutí a pravidel pražské rady, která reguluje reklamy, zejména, protože část reklamy nemá být v památkových rezervacích, a Praha 1, kde Veverka kandiduje, je za jednu takovou považována. Společnost navíc neumístila banner tak, aby nepřekážel chodcům a ve výhledu.

Jak vidno Pirátům, tak kromě problému se zahájením kampaně na festivalu Prague Pride, kdy celou věc už šetří Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí, se objevil hned další…a to je kampaň do senátu a krajů teprve na začátku…

Autor: Štěpán Lipský, Praha, ČR, 12.8.2020

Zdroj:

https://www.facebook.com/veverkarobert/posts/1731971866940932

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/piratsky-kandidat-do-senatu-oblepil-prahu-plakaty-musel-je-sundat-podle-dpp-jde-o-cernou-reklamu-40333074