Dlouhá série článků týkající se sporů, uzavírek a změn v otázce Smetanova nábřeží, nadále pokračuje…

Tentokrát se to týká čerstvě představeného kamerového dohledu. Dalšího prvku, který by měl Pražanům zpříjemnit pobyt v této malebné straně Prahy. Tento nový kamerový dohled je součástí plánu náměstka pro dopravu Adama Scheinherra (Praha sobě), který pokračuje v systematickém omezování dopravní infrastruktury v této lokalitě, a omezení tranzitu. Řidičům bez parkovacího oprávnění budou posílány pokuty, a to přestože to může některé starousedlíky omezit ve vjezdu do jejich garáží.

Adam Scheinherr (Praha sobě)

Psali jsme zde:

Jde o další krok, jak přimět Pražany k využívání tunelu Blanka, namísto zkracování si cesty. I proto mají být nyní na místě rozestavěny kamery. Dle vyjádření náměstka Scheinherra by systém zaznamenával SPZ vozů, které by pak spojoval s parkovacím oprávněním. Lidé bez oprávnění pro Prahy 1, 2 a 5 by nesměli v této oblasti projíždět. Problém je, že většina místních si parkuje auta v podzemních garážích, a nikoliv na ulici, či vnitřních dvorech.

To znamená, že lidé, kteří by třeba neměli vlastní auto, ale jen zapůjčené, by dostali pokutu při průjezdu touto frekventovanou částí, což by navíc postihlo celou řadu lidí, včetně řemeslníků, místních hoteliérů, či pracovníků sociálních služeb. A místní ani nemají žádné výhody z placení povolení a parkovacích zón. To se projevuje i tím, že parkovací zóny jsou pevně dané, a lidé je nemohou využívat plošně. Člověk s předplaceným parkováním v jedné části města, nemůže využít této výhody v jiné části města. Neprojevuje se tedy motivace, proč se ubírat touto cestou.

Koaliční partner a zastupitel ZHMP Jiří Pospíšil (TOP09) poukázal, ve srovnání s jinými evropskými velkoměsta na to, že jde o nutné zlo, ale zároveň upozornil, že se to nutné zlo nesmí změnit v šikanu řidičů. Tak se vyjádřil v České televizi pro pořad „Události, komentáře“.

zastupitel Jiří Pospíšil

Proti se na twitteru vyjádřil i opoziční zastupitel, za ANO, Patrik Nacher:

Jde tedy o další z projevů nízké kompetentnosti, některých představitelů vládnoucí koalice na pražském magistrátu, včetně opětovných potenciálních rozporů mezi vlastními členy koalice. A taky nekonečnou spirálu událostí okolo Smetanova nábřeží.

Autor: Štěpán Lipský, Redakce, Praha, ČR, 12.8.2020