Nezřídka se stane, že lidé opakují svoje chyby…

Věří, že když udělají desetkrát něco špatně, tak po jedenácté to vyjde, a bude fungovat. Nyní se zdá, že se tento experiment, tento chybný postup, bude opakovat i v případě experimentu se Smetanovým nábřežím. Tentokrát na Malvazinkách, aspoň podle posledních dostupných informací.

Z různých zdrojů, včetně zastupitele Patrika Nachera, se dozvídáme o vzniku nové odpočinkové zóny na Malvazinkách, podobně omezující pohyb automobilů jako Smetanovo nábřeží, byť ne v takové míře, a s takovými problémy. 

Psali jsme zde:

Nicméně, trpící stejným neduhem. Je to odpočinková zóna, kde nikdo nechce odpočívat, a to z celé řady důvodů. Není tam stín, zóna je přímo na slunci, není tam žádná zeleň, jen beton, nejsou tam slunečníky a komplikuje parkování. To jsou stížnosti místních obyvatel, i těch, kteří se vyslovili v anketě. V rámci parkování to zhoršuje přístup místních do samoobsluh, což je problém zejména pro starousedlíky. Místostarosta Prahy 5 Lubomír Brož (ANO) to označil za testovací projekt.

Projekt je otevřeně připodobňován k magistrátnímu projektu na Smetanově nábřeží, který poškodil místní podnikatele, zhoršil dopravní spojení, poškodil i místní občany, a který je dlouhodobě nevyužíván.

Upřímně řečeno, pokud se podíváte na odpočinkovou zónu na Malvazinkách, máte pocit, že se spíše díváte na nějakou městskou instalaci kýčovitého pop-artu, než na cokoliv, co by jen vzdáleně připomínalo odpočinkovou zónu…

Autor: Štěpán Lipský, Praha, ČR, 14.8.2020