Covidem-19 v hlavním městě onemocnělo už 4003 lidí

Počet potvrzených případů covidu-19 v Praze přesáhl od začátku epidemie 4000. Od sobotního podvečera přibylo v hlavním městě 27 případů, což bylo nejméně za poslední téměř čtyři týdny. Ze 4003 dosud nakažených se jich 2731 už uzdravilo a 106 zemřelo. Vyplývá to z údajů platných k dnešním 18:00, které na webu zveřejnili pražští hygienici.

Auto v Praze narazilo do sloupu, spolujezdkyně zemřela

Úmrtí spolujezdkyně a vážné zranění řidiče si dnes v podvečer vyžádal náraz osobního auta do sloupu v Evropské ulici v Praze 6. Proč vůz vyjel mimo silnici, zatím není jasné. Kriminalisté kvůli vyšetřování okolností nehody žádají případné svědky havárie, aby zavolali na linku 158.

Tunely na Pražském okruhu jsou od dnešního poledne opět průjezdné

Tunely Lochkov a Cholupice na jihozápadní části Pražského okruhu jsou od dnešních 12:00 opět průjezdné. Zavřené byly od sobotního odpoledne kvůli požárně bezpečnostním zkouškám. Provoz v tunelech je obnoven ve standardním režimu, informovalo Národní dopravní informační centrum.

Pražské hlavní nádraží ochromila porucha trakčního vedení

Hlavní nádraží v Praze postihla dnes po poledni porucha trakčního vedení. Provoz vlaků na nádraží je zastavený. Podle odhadů webu Českých drah by mohl být obnoven kolem 14:10. Železniční dopravu v Praze navíc komplikuje požár napájecí stanice, kvůli kterému nejezdí vlaky na frekventované trati z hlavního města na Beroun.

V ČR se dnes uskuteční další dva protesty kvůli dění v Bělorusku

V Česku se dnes uskuteční další dva protesty k vyjádření solidarity s demonstranty v běloruských městech. Od 18:00 budou lidé demonstrovat na pražském Staroměstském náměstí a taktéž na Dominikánském náměstí v Brně. V hlavním městě vystoupí například senátoři Václav Láska (SEN 21), Pavel Fischer (nezávislý) a Václav Hampl (KDU-ČSL), europoslanci Luděk Niedermayer (TOP 09) a Mikuláš Peksa (Piráti) nebo poslanci Miroslava Němcová (ODS) a Jan Lipavský (Piráti). V Brně se také očekává vystoupení zástupců Evropského parlamentu či Poslanecké sněmovny.

V Praze přibylo za 24 hodin 58 nových případů nákazy koronavirem

V Praze přibylo od pátečního podvečera 58 potvrzených případů nákazy novým koronavirem. Od začátku epidemie hygienici v hlavním městě odhalili 3976 nemocných covidem-19. Přes 2700 z nich se už uzdravilo, 106 lidí s koronavirem zemřelo. Vyplývá to z údajů platných k včerejším 18:00, které na webu zveřejnili pražští hygienici.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 16.8.2020