Nových 61 případů covidu v Praze je méně než v předchozích dnech

Hygienici v Praze za posledních 24 hodin odhalili 61 případů nemoci covid-19, méně než v předchozích třech dnech. Dosud se koronavirem v hlavním městě nakazilo 4355 lidí, 3189 z nich se uzdravilo a 107 zemřelo. Vyléčených za poslední den přibylo 13, počet úmrtí se nezměnil. Vyplývá to z údajů k dnešním 18:00, které na svém webu zveřejnila pražská hygienická stanice.

Akcie na pražské burze během týdne oslabily o 1,8 procenta

Akcie na pražské burze během uplynulého týdne oslabily, index PX klesl o 1,8 procenta na 897 bodů. Vyplývá to z výsledků pražské burzy. Největší pokles postihl akcie bankovní skupiny Erste, největší růst zaznamenaly akcie Tatry Mountain Resorts. Předchozí týden akcie stoupy o 0,6 procenta.

Praha navrhne úplný zákaz automatů, výjimky prý nejsou možné

Pražský magistrát nemohl při přípravě nové vyhlášky o hazardu vyhovět městským částem, které chtěly stanovit výjimky z plošného zákazu takzvaných technických her, tedy automatů nebo videoloterijních terminálů. Dnes to řekla radní Hana Marvanová (za STAN). Důvodem je stanovisko antimonopolního úřadu, podle kterého by povolení jen u části kasin znamenalo zásah do hospodářské soutěže. Návrh vyhlášky v případě schválení zakáže všechny automaty v metropoli. Na konci měsíce jej bude schvalovat rada, na zastupitelstvo by mohl jít 10. září.

Stát upraví Hlavní nádraží v Praze, na střeše budou nové pavilony

Státní Správa železnic chystá úpravy střechy Hlavního nádraží v Praze, kde mimo jiné vzniknou nové pavilony nebo přechod od parkoviště přes magistrálu. Serveru E15.cz to řekl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda. Úpravy budou podle serveru stát asi stovky milionů korun a mohly by začít v roce 2022. Změny podpořilo vedení města, ale o konečné podobě úprav bude ještě se správou jednat.

Pláž na Anenském náměstí zahájí sezonu Na Zábradlí

U příležitosti zahájení divadelní sezony a první premiéry připravilo pražské Divadlo Na Zábradlí třídenní happening s názvem Pláž na Zábradlí. Od 3. do 5. září se část Anenského náměstí na vltavském nábřeží, kde divadlo sídlí, promění v letní pláž plnou zábavy. Chce tak nabídnou zážitky i těm, kdo letos kvůli koronaviru na pláži nebyli. Kvůli pandemii se odsouvala i premiéra inscenace Zlatá pláž, první společný počin scenáristy Jaroslava Žváčka a režiséra Jana Prušinovského.

Aerolinky Korean Air začínají opět létat mezi Soulem a Prahou

Letecká společnost Korean Air dnes obnoví provoz na lince ze Soulu do Prahy, přerušený po vypuknutí koronavirové pandemie. Spoje mezi Českem a Jižní Koreou budou zatím létat jednou týdně. Na dálkových trasách se v současnosti z Prahy létá do Dubaje ve Spojených arabských emirátech a do katarského Dauhá. Před koronavirovou krizí v Praze fungovalo 15 dálkových linek do destinací Severní Ameriky a Asie.

V Česku se covidem nakazilo od začátku epidemie přes 21.000 lidí

Počet potvrzených případů nemoci covid-19 v Česku od začátku epidemie přesáhl 21.000. Ve čtvrtek jich přibylo 247 na celkových 21.045. Tři čtvrtiny z nich už se uzdravily, aktuálně nemocných je 4753 lidí. Vyplývá to z aktuálních informací na webu ministerstva zdravotnictví k dnešním 01:00.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 21.8.2020