Hygienici v Praze za poslední den odhalili 67 případů koronaviru

Hygienici v Praze za posledních 24 hodin odhalili 67 případů nemoci covid-19, mírně více než o den dřív. V hlavním městě se dosud nakazilo 4422 lidí, 3210 se vyléčilo a 107 zemřelo. Údaje k dnešním 18:00 na svém webu zveřejnila pražská hygienická stanice. Epidemiolog a vládní zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Roman Prymula dnes uvedl, že za samotný pátek v Praze přibylo 129 případů koronaviru.

Muž v Praze zranil druhého muže nožem na krku, hledá ho policie

Policie hledá devětadvacetiletého muže, který ve čtvrtek na pražském Žižkově zranil nožem jiného muže na krku. Po činu utekl, je podezřelý z pokusu o vraždu. Na webu pražské policie to dnes oznámil její mluvčí Jan Rybanský. Policie zde také zveřejnila fotografie hledaného muže, žádá veřejnost o pomoc v pátrání.

Praha chce vytvořit studii silnice u Nákladového nádraží Žižkov

Pražský magistrát chce nechat zpracovat urbanistickou studii nové silnice, která by měla napojit čtvrť plánovanou v areálu Nákladového nádraží Žižkov na Českobrodskou ulici. O zadání studie budou v pondělí rozhodovat radní, měl by ji dostat na starost městský Institut plánování a rozvoje (IPR). Delší dobu zvažovaná Jarovská třída má ulevit již nyní přetížené ulici Jana Želivského. Město také připravuje změnu územního plánu pro budoucí zástavbu bývalého nádraží.

Denní přírůstek případů koronaviru v Česku poprvé přesáhl 500

Denní přírůstek počtu případů koronaviru v Česku v pátek poprvé přesáhl 500. Dosavadní rekord z 27. března byl 377. V pátek nově potvrzených 506 případů zvýšilo jejich celkový počet na 21.551. Zhruba tři čtvrtiny nemocných covidem-19 se vyléčily a 411 lidí zemřelo. Počet aktuálně nemocných znovu přesáhl 5000. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Veřejnosti se otevře Hrzánský palác, náhradní sídlo vlády

Veřejnosti se dnes otevře Hrzánský palác v Praze 1, který slouží jako náhradní sídlo vlády. Jeho historie je spjata třeba se stavitelem Petrem Parléřem a žil v něm krátce i první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk.

Dnešek bude v Troji patřit želvám, hvězdou bude vzácný batagur

V pražské zoologické zahradě dnes chovatelé spolu s návštěvníky oslaví Světový den želv. Zájemcům se představí více než tři desítky druhů těchto plazů, které zoo chová. Chybět mezi nimi nebude ani kriticky ohrožený batagur tuntong, kterého se chovatelům v Troji loni podařilo rozmnožit jako jediným v Evropě. Světový den želv připadá na 23. května, ale kvůli epidemii koronaviru musel být termín akce posunut.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 22.8.2020