Experimenty proti tradicím, výmluvy proti rozumu…

Magistrát hlavního města Prahy se nyní opět předvedl. Po dlouhé, až téměř nekonečné řadě všemožných experimentů a pokusů (Smetanovo nábřeží), neprůhledných zakázek, soudních řízení (problémy s Metrostavem), naprostého zpronevěření slibům o transparentnosti (geologický průzkum trasy metra D), boji proti korupci (JCDecaux) a odbornosti, se nyní opět vydává neskutečně troufalou cestou.

Psali jsme zde:

Využívaje, či spíše zneužívaje záminky koronavirové pandemie, vedení magistrátu navrhuje, že Praha opět neuspořádá tradiční novoroční ohňostroj, jehož průběh byl narušen už minulý rok, kdy byl nahrazen bizarním „videomappingem“, a letos neproběhne ani tato show (podle odhadů stál videomapping 2 milióny Kč). Praha toto rozhodnutí odůvodňuje nutností šetřit, a kromě novoročního ohňostroje a videomappingu má v plánu šetřit i v oblasti dopravy a majetku, a sebrat jednotlivým odborům města 613,5 miliónu Kč.

Psali jsme zde:

Ve stejnou dobu přeplácí na podivně odklepnutých dotacích různé akce typu Prague Pride, kde se velice výrazně profilovala a zviditelnila se svojí předvolební kampaní Pirátská strana. Je vidět, o co téhle koalici jde. O využívání své pozice, svých privilegií a pokračování v zaběhnutém systému, který slibovala, že zbourá, ale velice rychle se do něho začlenila.

Psali jsme zde:

Tradice se ničí neúspěšnými experimenty, ze kterých se dělá norma a výmluvy jsou povyšovány nad rozum…

Autor: Štěpán Lipský, Praha, ČR, 22.8.2020