Hygienici v Praze našli za den stejně jako v sobotu 67 nakažených

V Praze hygienici za posledních 24 hodin potvrdili 67 případů nemoci covid-19, stejně jako o den dřív. Dosud v hlavním městě registrují 4489 nakažených, vyléčilo se víc než 70 procent z nich. Úmrtí s koronavirem zůstává od úterý 107. Vyplývá to z údajů k dnešním 18:00, které na svém webu zveřejnila pražská hygienická stanice.

V Praze lidé vytvořili živý řetěz na podporu protestů v Bělorusku

Asi dvě stovky lidí dnes večer na pražském Karlově mostě vytvořily symbolický lidský řetěz, pomocí kterého chtěli vyjádřit podporu lidských práv a svobodných voleb v Bělorusku. Podobné akce se dnes podle organizátorů konaly také v Litvě, Lotyšsku, Estonsku, Polsku, Gruzii, Moldávii a dalších zemích. V Bělorusku pokračují protesty proti nedemokratickému průběhu prezidentských voleb, na dnešní demonstraci v Minsku se podle reportérů nezávislých médií sešlo více něž 100.000 lidí.

Sobotních 237 případů covidu-19 je ve volném dni nejvíc od června

V sobotu v Česku přibylo 237 případů koronaviru. Denní přírůstek se ve volném dni dostal nad 200 poprvé od posledního červnového víkendu, kdy čísla zvyšovalo cílené testování v dolech OKD na Karvinsku. Během dneška do podvečera laboratoře odhalily dalších 78 nakažených, celkem dosud onemocnělo 21.867 lidí, vyléčily se zhruba tři čtvrtiny z nich a 412 jich zemřelo. Nemocných je aktuálně rekordních 5336 lidí. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Vláda asi odmítne jednorázový příspěvek 500 Kč pro kraje a Prahu

Vláda nejspíš odmítne senátní návrh, aby kraje a Praha dostaly od státu jednorázový příspěvek 500 korun na obyvatele, což by jim nahradilo výpadek daňových příjmů v souvislosti s epidemií koronaviru. Proti návrhu se postavila ministerstva financí a pro místní rozvoj. Vyplývá to z návrhu vládního stanoviska na vládním webu. Kabinet se má předlohou zabývat v pondělí.

Polovině zájezdových dopravců hrozí krach, krize potrvá do jara

Až polovině tuzemských zájezdových dopravců hrozí krach. Současná krize v oboru totiž podle jejich odhadů potrvá zřejmě až do jara příštího roku. Žádají proto o pomoc stát. V současnosti mají autobusoví dopravci zhruba pětinu obvyklého počtu zakázek. V Česku krize zasáhla kolem 2000 zájezdových dopravců provozujících dohromady asi 9000 autobusů.

Asociace: Tržby za hotelový pokoj v Praze klesly o víc než 80 pct

Tržby za hotelový pokoj v Praze v červenci meziročně klesly o víc než 80 procent. Obsazenost hotelů v hlavním městě byla v prvním letním měsíci 20 procent. Stále chybějí zahraniční turisté, i když se pomalu vracejí Němci či Nizozemci. S CzechTourismem se jedná o podpoře v zemích, které jsou od ČR na dojezdovou vzdálenost autem nebo vlakem.

Sobotních 239 případů covidu-19 je ve volném dni nejvíc od června

V sobotu v Česku přibylo 239 případů koronaviru. Denní přírůstek se ve volném dni dostal nad 200 poprvé od posledního červnového víkendu, kdy čísla zvyšovalo cílené testování v dolech OKD na Karvinsku. Dosud se v ČR nemocí covid-19 nakazilo 21.790 lidí, vyléčily se zhruba tři čtvrtiny z nich a 411 jich zemřelo. Nemocných je aktuálně rekordních 5285 lidí. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Hygienici v Praze za poslední den odhalili 67 případů koronaviru

Hygienici v Praze za posledních 24 hodin odhalili 67 případů nemoci covid-19, mírně více než o den dřív. V hlavním městě se dosud nakazilo 4422 lidí, 3210 se vyléčilo a 107 zemřelo. Údaje k včerejším 18:00 na svém webu zveřejnila pražská hygienická stanice. Epidemiolog a vládní zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Roman Prymula včera uvedl, že za samotný pátek v Praze přibylo 129 případů koronaviru.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 23.8.2020