Nárůst počtu případů covidu-19 v Praze zůstává vysoký

Nárůst počtu případů nemoci covid-19 v Praze zůstává vysoký. K dnešním 18:00 přibylo za posledních 24 hodin 75 nakažených, podobně jako v úterý. Nárůst v úterý činil 78 případů, což bylo nejvíce od minulé středy. Vyplývá to z údajů pražské hygienické stanice. Od březnového začátku epidemie koronaviru bylo v Praze potvrzeno 4691 případů nákazy. Zhruba tři čtvrtiny nakažených se už vyléčily. Počet úmrtí lidí s covidem-19 zůstává v Praze na 109.

Pražská burza neudržela růst z předchozích dní a mírně oslabila

Pražská burza po třech dnech růstu mírně oslabila. Index PX dnes klesl o 0,05 procenta na 908,57 bodu. Dolů ho táhly hlavně akcie Erste Bank. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

V ČR přibylo v úterý 367 nakažených, je to třetí nejvyšší nárůst

V Česku přibylo v úterý 367 potvrzených případů koronaviru. Byl to třetí nejvyšší přírůstek od začátku epidemie. Za dnešek testy odhalily dalších 237 případů. Od začátku epidemie se nakazilo 22.790 lidí. Uzdravených je 16.939, tedy zhruba tři čtvrtiny. S covidem-19 dosud zemřelo 418 lidí. Aktuálně je v Česku 5433 nakažených. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví k dnešním 18:00

Praha poskytne domovu ve Svojšicích 11,7 milionu korun

Pražský magistrát poskytne domovu pro osoby s chronickým duševním onemocněním a mentálním postižením ve Svojšicích na Kolínsku 11,7 milionu korun. Peníze budou sloužit na opatření spojená s havarijní situací v objektu, kdy vyhořela elektroinstalační rozvodná skříň. Vyplývá to z dokumentu schváleného pražskými radními. Domov patří hlavnímu městu a nabízí přes 80 lůžek.

Zeman v úterý vyhlásil termíny voleb pro lidi v karanténě

Prezident Miloš Zeman v úterý vyhlásil termíny podzimních senátních a krajských voleb pro lidi v karanténě. Na takzvaných volebních stanovištích budou volit ve středu 30. září, v druhém kole senátních voleb o týden později. V tzv. pobytovém zařízení sociálních a zdravotních služeb, která budou v karanténě, se volby budou konat ve čtvrtek 1. října, druhé kolo senátních voleb pak 8. října. Rozhodnutí podléhá kontrasignaci předsedou vlády.

Celníci na Ruzyni zadrželi padělky známých značek za 3,5 mil. Kč

Celníci v pražské Ruzyni zadrželi za poslední dva týdny 15 zásilek padělků známých luxusních značek v celkové hodnotě 3,5 milionu korun. Všechny pocházely z Asie.Podle ní se počet padělků zvýšil poté, co se zmírnila opatření zavedená kvůli pandemii koronaviru.Celníci na Ruzyni zadrželi padělky známých značek za 3,5 mil. Kč

Autoshow Praha přinese řadu premiér

Největší česká automobilová výstava AUTOSHOW PRAHA je úvodním bodem veletržního programu na letňanském výstavišti PVA EXPO PRAHA pro letošní podzim. Akce se koná ve dnech 28. až 30. srpna a kromě uvedení trendů, novinek slavných značek i atraktivního doprovodného programu přinese významnou premiéru. Tou je spojení s událostí ESCAPE6 PRAGUE CAR FESTIVAL. Letňanský areál se navíc proměnil v zónu s maximální bezpečností a je připraven zajistit bezpečí a komfort návštěvníků i vystavovatelů.

Vrchní soud potvrdil osvobození Luďka Nečesaného v kauze úplatků

Osvobození bývalého šéfa liberecké krajské nemocnice Luďka Nečesaného a jeho manželky Šárky v korupční kauze je pravomocné. Pražský vrchní soud dnes zamítl odvolání státního zástupce. Obžaloba tvrdila, že Nečesaný přijal od několika firem úplatky v celkové výši 23 milionů korun. Podle justice se ale nepodařilo prokázat, že se skutek stal.

Soud projedná odvolání v korupční kauze ředitele Nečesaného

Pražský vrchní soud dnes projedná korupční kauzu bývalého ředitele liberecké nemocnice Luďka Nečesaného. Nepravomocný rozsudek loni osvobodil kvůli nedostatku důkazů všechny obžalované – tedy Nečesaného, jeho manželku Šárku a Tomáše Macháčka ze zdravotnické firmy MedicCor. Státní zástupce se proti verdiktu odvolal.

V Praze se nebudou od středy do pátku moci rozdělávat ohně

Lidé nebudou smět v Praze od středy do pátku rozdělávat oheň v lesích a místech se zvýšeným nebezpečím vzniku požáru. Kromě rozdělávání ohně na rizikových místech magistrát zakázal i kouření, používání pyrotechniky, lampionů či jízdu parních lokomotiv. Informoval o tom dnes pražský magistrát s odkazem na výstrahu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Nárůst počtu nakažených v Praze je nejvyšší za poslední týden

V Praze přibylo od pondělního podvečera 78 prokázaných případů covidu-19, nejvíc za poslední týden. Od začátku epidemie se v hlavním městě infikovalo 4616 lidí. Přibližně sedm z deseti nakažených už se z nemoci uzdravilo. Počet zemřelých s koronavirem stoupl v metropoli od pondělního podvečera o dva na celkových 109. Vyplývá to z údajů na webu pražské hygienické stanice.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 26.8.2020