V Praze přibylo za 24 hodin rekordních 103 nakažených

V Praze přibylo od čtvrtečního podvečera 103 potvrzených případů nemoci covid-19. Je to dosud nejvyšší nárůst za 24 hodin od začátku epidemie. Vyplývá to z údajů pražské hygienické stanice. Celkem se od začátku března nakazilo v metropoli 4870 lidí, téměř 3500 z nich už se uzdravilo a 110 lidí s koronavirem zemřelo.

Akcie na pražské burze během týdne posílily o 1,3 procenta

Akcie na pražské burze během uplynulého týdne posílily, index PX stoupl o 1,3 procenta na 908,1 bodu. Vyplývá to z výsledků pražské burzy. Největší pokles postihl akcie elektrárenské skupiny ČEZ, naopak největší růst zaznamenaly akcie bankovní skupiny Erste. Předchozí týden akcie klesly o 1,8 procenta.

Ve čtvrtek přibylo opět přes 350 nakažených, v týdnu přes 1600

Denní přírůstek nakažených koronavirem v Česku ve čtvrtek potřetí v řadě přesáhl 350 případů. Dalších 291 potvrzených případů zatím testy potvrdily dnes. V tomto týdnu odhalily laboratoře přes 1600 nakažených. Čtyři z pěti nejvyšších denních přírůstků od začátku epidemie navíc bylo v uplynulých sedmi dnech. V ČR je od března 23.582 potvrzených případů covidu-19. Vyléčilo se téměř 17.500 lidí, obětí je 419. Aktuálně nemocných tak je 5716. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Soud vyhlásil mimořádné moratorium pro Firo-tour

Městský soud v Praze dnes vyhověl žádosti cestovní kanceláře Firo-tour a vyhlásil mimořádné moratorium, tedy odložení splatnosti dluhů, kvůli dopadům koronaviru. Vyplývá to z informací v insolvenčním rejstříku.

Tramvaje na Libeňském mostě přestanou jezdit nižší rychlostí

Tramvaje na pražském Libeňském mostě už nebudou muset jezdit nižší rychlostí. Diagnostické zkoušky vyloučily riziko rezonancí konstrukce. Tramvaje budou moci po mostě jezdit rychlostí až 50 kilometrů za hodinu. Tramvaje dosud jezdily zhruba pětinovou rychlostí. Libeňský most z roku 1928 je ve špatném stavu, nikdy nebyl opravován. TSK most testovala naposledy letos v březnu a červenci.

Hospodaření Prahy skončilo k 30. červnu přebytkem 3,9 miliardy Kč

Hospodaření hlavního města skončilo v prvním pololetí letošního roku přebytkem ve výši zhruba 3,88 miliardy korun. To je meziročně o asi pět miliard korun méně. Hlavní město šetřilo nižším plněním celkových výdajů ve výši 42,72 procenta upraveného rozpočtu. Vliv na hospodaření měla rovněž pandemie nemoci covid-19. Příjmy dosáhly 87,42 miliardy a výdaje 101,7 miliardy korun. Rozdíl město dorovná například z peněz od státu. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí projednají pražští radní.

MŠ Letohradská v Praze 7 bude kvůli covidu do 11. září uzavřena

Mateřská škola Letohradská v Praze 7 zůstane na začátku září uzavřena. Důvodem je pozitivní test na covid-19 u jednoho ze zaměstnanců. Hygienici tak nařídili uzavření školky, a to až do 11. září.

Hygienici přeřadili Prahu do horšího stupně rizika koronaviru

Hygienici zařadili Prahu do oranžového, tedy druhého stupně rizika nákazy koronavirem. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) se ale zatím nezavádějí zpřísněná bezpečnostní opatření jako omezení otevírací doby restaurací a barů. Do zeleného, prvního stupně rizika, nově patří okresy Kolín, Příbram, Žďár nad Sázavou a Brno město.

Veterináři našli v pražském řeznictví 250 kg závadných potravin

Veterináři odhalili při kontrole řeznictví v pražských Strašnicích zhruba 250 kilogramů prošlých potravin a masa neznámého původu. V prodejně inspektoři zjistili i další hygienická pochybení. Prodejce musí závadné potraviny zlikvidovat a další závady neprodleně odstranit. Za zjištěná porušení mu ve správním řízení hrozí pokuta až 50 milionů korun.

Na pražském Zličíně byla otevřena nová škola pro 540 dětí

Na pražském Zličíně byla dnes otevřena nová základní škola. Žáci do ní začnou chodit od 1. září. Její kapacita je 540 dětí a výstavba vyšla na necelých 300 milionů korun. Děti na Zličíně dosud jezdily do škol do sousedních městských částí, tedy do Řep nebo na Prahu 13. Počty míst ve školách rozšiřují také další městské části, mezi nimi například Praha 5.

Satelitní Skylink chystá v Praze placené pozemní vysílání

Společnost M7 Group, která provozuje satelitní a internetovou televizi Skylink, připravuje spuštění kódované placené služby na terestrické platformě pro Prahu a okolí. Komerční start nové služby přes pozemní vysílače pod značkou Skylink Anténa+ chystá ve spolupráci s firmou Prague Digital TV na říjen letošního roku, současně se zveřejněním obchodních parametrů.

Jedna tenistka měla před turnajem v Praze pozitivní test na covid

Nejmenovaná tenistka měla před turnajem v Praze, který bude od soboty náhradou za kvalifikaci US Open, pozitivní test na koronavirus. Hráčka nemá žádné příznaky a zůstává na svém hotelovém pokoji. O dalším postupu se rozhodne podle výsledku kontrolního testu, který bude k dispozici v sobotu.

Vláda zřejmě zveřejní informace o dani z příjmů či rouškovném

Představitelé vládní koalice dnes zřejmě zveřejní informace o budoucnosti daně z příjmů nebo o tzv. rouškovném, tedy mimořádném příspěvku pro důchodce. O těchto tématech jednali ve čtvrtek večer na úřadu vlády premiér a předseda ANO Andrej Babiš a 1.místopředseda kabinetu a předseda ČSSD Jan Hamáček.

Na Autoshow Praha je ode dneška k vidění přes 30 značek

Na pražském výstavišti v Letňanech dnes začíná 23. ročník největší tuzemské výstavy aut Autoshow Praha. Účastní se jí více než 30 automobilových značek, které nabídnou více než desítku českých premiér. Poprvé se na veřejnosti představí například Mazda MX-30, Škoda Octavia Combi RS iV nebo Ford Explorer PHEV. Uvedla to společnost ABF, která výstavu organizuje a zároveň provozuje výstaviště PVA Expo Praha.

V Praze za 24 hodin přibylo 76 nových případů koronaviru

Počet prokázaných případů nemoci covid-19 vzrostl v Praze od středečního večera o 76 na celkových 4767 od začátku epidemie. Podobný denní nárůst zaznamenali hygienici v metropoli i v předchozích dvou dnech. Vyplývá to z údajů pražské hygienické stanice. Přibližně sedm z deseti nakažených už se z nemoci uzdravilo, s prokázaným koronavirem v metropoli dosud zemřelo 109 lidí.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 28.8.2020