Nárůst počtu případů covidu-19 v ČR v sobotu zpomalil

Nárůst počtu potvrzených případů nemoci covid-19 v Česku v sobotu zpomalil z pátečních skoro pěti stovek na 319. Od 1. března, kdy se v republice objevily první případy nákazy koronavirem, bylo zaznamenáno už 24.094 případů covidu-19. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. O víkendu pravidelně nárůsty počtu nakažených klesají kvůli menšímu množství provedených testů na koronavirus. Údaje o počtu testů provedených v sobotu zveřejní ministerstvo až dnes večer.

Strany a hnutí rozjíždějí kampaň ke krajským volbám

Strany o končících letních prázdninách rozjely kampaň před krajskými volbami zvolna. Využívaly hlavně sociální sítě a reklamní plochy k prezentaci svých plánů. Sázejí vesměs na regionální témata, která se nejčastěji týkají vody, sucha a dopravy. Zástupci některých uskupení už absolvovali setkání se starosty a obyvateli obcí. Lídři se shodují na potřebě přímého kontaktu s voliči.

V Praze opět rekordně přibylo nakažených koronavirem

V Praze opět rekordně přibylo nakažených koronavirem. Za posledních 24 hodin k včerejším 18:00 zaznamenala pražská hygienická stanice 104 případů nemoci covid-19. To mírně překonalo původní rekord z pátku, který činil 103 případů. Celkem hygienici v Praze od březnového začátku epidemie covidu-19 zaznamenali 4974 nakažených, z nichž zhruba tři čtvrtiny se již z nemoci vyléčily. Zemřelo 111 lidí s covidem-19, od pátečního večera přibylo v Praze jedno úmrtí.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 30.8.2020