Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 1.9.2020:

Praha zruší 67 předzahrádkám výjimku pro otevření po 22:00

Pražský magistrát zruší u 67 restauračních zahrádek výjimku, která jim umožňovala mít otevřeno i po 22:00. Doposud v centru metropole tuto výjimku mělo 277 zahrádek. Vyplývá to z novely tržního řádu, kterou schválili pražští radní. Město vycházelo z návrhu Prahy 1. Radní Jan Chabr (TOP 09) řekl, že novela zahrnuje také zmírnění pravidel pro farmářské trhy.

Rekonstrukce Šlechtovy restaurace vyjde město na 290 milionů

Rekonstrukce Šlechtovy restaurace v Praze bude o 50 milionů korun dražší. Navýšení ceny oprav na 290 milionů korun schválili pražští radní. Oprava restaurace začala v roce 2017. V budoucnu se o památku bude starat městská firma Obecní dům.

Praha rozdělí radnicím asi 11,6 milionu Kč na opravy služeben

Pražský magistrát rozdělí mezi městské části celkem asi 11,62 milionu korun. Peníze jsou určeny na rekonstrukci služeben městské a státní policie. Cílem je zlepšit technické i hygienické podmínky pro strážníky a policisty. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Praha před časem schválila plán, podle kterého má být opraveno několik desítek služeben městské i státní policie.

Proti stavbě úseku Pražského okruhu dorazily desítky odvolání

Proti územnímu rozhodnutí ke stavbě úseku Pražského okruhu mezi dálnicemi D1 a D11 dorazily zatím více než dvě desítky odvolání. Odvolání podávaly zájmová sdružení či městské části, důvodem byla třeba vzdálenost plánovaného úseku okruhu od rodinných domů. Lhůta pro odvolání končí o dnešní půlnoci. Vyřízení všech odvolání pak může podle Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které má stavbu na starosti, trvat až rok. Generální ředitel ŘSD Radek Mátl řekl, že stavba by tak mohla začít v roce 2022.

Tramvaj nepojede budovou Nákladového nádraží Žižkov

Plánovaná tramvajová trať, která má napojit areál Nákladového nádraží Žižkov a v něm plánovanou novou čtvrť na MHD, nepojede skrz funkcionalistickou budovu nádraží, jak se v minulosti zvažovalo. Jak rozhodli radní, koleje povedou severně od ní podlém Malešické ulice dále na Jarov a případně dále do Malešic. V areálu plánuje stavět řada firem, mohlo by tam žít až 15.000 lidí. Město připravuje pro nádraží změnu územního plánu.

Praha ve školách plošné nošení roušek zatím zavádět nebude

Pražský magistrát nebude kvůli nemoci covid 19 zavádět ve školách plošné nošení roušek. Zároveň otevře nové odběrové místo a zpřísní pohyb osob v budově na Mariánském náměstí. Lidé musí mít od 1. září nově roušky v metru nejen v přepravním prostoru, ale i ve všech vestibulech. Novinářům to řekli náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN) a ředitelka pražské hygienické stanice Zdeňka Jágrová.

Jednání rady hl.m. Praha

https://www.praha.eu/public/a2/4/e3/3156741_1103016_Prg_30_Rada_2020.pdf

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/nova_tramvajova_trat_propoji_nakladove.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_venuje_prvnackum_skolni_balicky_a.html

Psali jsme zde: