Pražský magistrát dá na individuálních účelových dotacích v kultuře více než dva miliony korun. ..

Peníze si mezi sebou rozdělí šest žadatelů. Rozhodl o tom dnes magistrátní výbor pro kulturu a cestovní ruch. Výbor schvaloval projekty, na než organizátoři žádali o dotaci nad 200.000 korun. Přidělení dotací ještě budou projednávat pražští zastupitelé. Peníze dostanou žadatelé postižení opatřeními proti nemoci covid-19.

Peníze dostane od města mimo jiné Společnost Lucerna Music Bar, a to 500.000 korun. Firma dosud o dotace nežádala a všechny peníze si vydělala sama. Kvůli koronaviru se ale rozhodla požádat o příspěvek od města. Dotace bude sloužit na provoz klubu.

Magistrát přispěje rovněž na fungování hudebního tělesa spojeného s Jedličkovým ústavem, kapelou The Tap Tap. Kapela sdružuje hudebníky s handicapem. Od města dostane 250.000 korun.

Částečnou kompenzaci ztrát kvůli koronaviru dostane také Milan Steigerwald na hudebně-divadelní projekt RockOpera Praha a 350.000 korun dostane také hudební klub Vagon. Město přispěje rovněž 10.15 Management na fungování Roxy a NoD a půl milionu korun dostane společnost Ungelt Produkční na provoz jazzových klubů v centru.

Pražští radní v pondělí schválili rovněž rozdělení individuálních neinvestičních dotací v kultuře v celkové částce 330.000 korun. Peníze si rozdělí pět z osmi žadatelů. Nejvyšší částku dostane Muzeum Kampa.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 2.9.2020