Do průvodu za legalizaci konopí se zapojilo několik set lidí

Několik stovek lidí se dnes v centru Prahy připojilo k demonstraci za legalizaci konopí. Akce, která se koná každoročně, letos zaznamenala o něco slabší účast než v předchozích letech. Veselá a hlasitá ale byla díky doprovodným vozům s reprobednami stejně jako jindy, takže opět zaujala řadu zvědavců z řad turistů i českých kolemjdoucích.

Závod veteránů Zbraslav-Jíloviště letos přilákal přes 220 posádek

Přes 220 posádek z Česka i zahraničí se dnes účastní 53. ročníku závodu historických vozidel Zbraslav-Jíloviště. Akce tak i přes koronavirovou krizi v podstatě naplnila svou kapacitu, letos přitom musely být zrušeny desítky automobilových akcí. Tradice závodu sahá do roku 1908, kdy se přes dvacet let jezdil na čas. V roce 1968 závod obnovil Veteran Car Club Praha.

Vystrčil se vrátil z Tchaj-wanu, u letiště ho vítala stovka lidí

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) se dnes dopoledne vrátil z Tchaj-wanu do Prahy. Ke kbelskému letišti ho přišla přivítat a poděkovat mu více než stovka lidí. Členové delegace pak odjeli do Senátu, kde je čeká povinné testování na covid-19 a tisková konference, na které zhodnotí svou misi.

Centrem Prahy dnes projedou stovky motocyklů Harley-Davidson

Centrem Prahy dnes projedou stovky motocyklů Harley-Davidson. Spanilá jízda 800 strojů je součástí 8. ročníku Prague Harley Days, které se v metropoli konají od pátku do neděle. Okruh je plánovaný zhruba na 90 minut. Z areálu Výstaviště v Holešovicích motorkáři vyjedou v 10:30 a pojedou přes Hlávkův most na Václavské náměstí, Karlovo náměstí a přes Smetanovo nábřeží a Mánesův most se vrátí po ulici Dukelských hrdinů zpět na Výstaviště.

V klášteře sv. Gabriela začne série přehlídek týdne módy

Módními přehlídkami začne dnes ve 13:00 hlavní program módní akce Mercedes Benz Prague Fashion Week. Prezentace módních návrhářů a značek na nadcházející období se vždy v Praze konaly na jaře a na podzim. Jarní edici znemožnil letos koronavirus, pořadatelé proto sloučili akci v jednu. Návrháři si mohou vybrat, zda budou prezentovat kolekci na jaro a léto nebo podzim.

Centrem Prahy projdou účastníci průvodu za legalizaci konopí

Centrem hlavního města projdou dnes odpoledne demonstranti za legalizaci konopí. Happening nazvaný Million Marihuana March se letos v Praze koná potřiadvacáté a jeho organizátoři tradičně očekávají účast stovek lidí. Účastníkům tentokrát vzhledem k pandemické situaci doporučili, aby si nasadili roušky.

V Praze přibylo 163 nakažených, o pět méně než v rekordní čtvrtek

V Praze přibylo za posledních 24 hodin dalších 163 potvrzených případů koronaviru. Je to jen o pět méně než ve čtvrtek, kdy byl přírůstek dosud nejvyšší. Od začátku epidemie se v metropoli nakazilo 5633 lidí, vyléčilo se jich 3948, obětí je v hlavním městě 113. Vyplývá to z údajů na webu pražské hygienické stanice. Od příští středy se v Praze zpřísní opatření, lidé budou muset například nosit roušky v obchodech, děti ve školách a v noci budou zavřené bary.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 5.9.2020