Nárůst případů covidu v Praze počtvrté v řadě překonal stovku

Denní nárůst případů nemoci covid-19 v Praze počtvrté v řadě překonal stovku. K dnešním 18:00 přibylo za posledních 24 hodin 103 potvrzených případů nákazy. Vyplývá to z údajů na webu pražské hygienické stanice. Od čtvrtka, kdy se za den objevilo rekordních 168 nakažených, ale nárůst postupně zpomaluje.

Rozsvícení rozhledny Petřín

V rámci mezinárodního dne Duchennovy svalové dystrofie, který připadá na den 7.9.2020, se zítra rozsvítí rozhledna Petřín.

V Praze přibylo 107 nakažených, míň než v předchozích dnech

V Praze se denní nárůst potvrzených případů nákazy koronavirem dál drží nad stovkou. Za posledních 24 hodin přibylo v hlavním městě 107 případů koronaviru, je to méně než v několika předchozích pracovních dnech. Od začátku epidemie se dosud v Praze nakazilo 5740 lidí, z nich se už 3951 vyléčilo a 113 nakažených zemřelo. Vyplývá to z údajů na webu pražské hygienické stanice. Od příští středy se v metropoli zpřísní opatření, lidé budou muset například nosit roušky v obchodech a v noci budou zavřené bary či diskotéky.

Na dálnici D1 dnes skončí několik uzavírek

Ode dneška končí na dálnici D1 několik dopravních omezení. Po rekonstrukci se plně otevře úsek u Prahy mezi druhým a 12. kilometrem, stavbaři pro letošní rok přeruší i práce na dalších třech úsecích dálnice. Další uzavírky budou končit postupně během podzimu.

Ve Žlutých lázních v Praze se dnes koná běh proti homofobii

Ve Žlutých lázních v Praze se dnes uskuteční desátý ročník charitativního běhu proti homofobii Fun&Run. Akce má pomoci odstranit předsudky vůči lidem s odlišnou sexuální orientací či HIV pozitivním. Výtěžek ze startovného tradičně půjde na podporu internetové LGBT+ poradny Sbarvouven.cz a Domu světla, v němž nacházejí útočiště lidé s infekcí HIV a nemocí AIDS. Loni se vybralo 193.700 korun. Připraven je i doprovodný program, například jízda na paddleboardech, běh na vysokých podpatcích či fotbalový turnaj s týmem Yellow Ladies České pošty.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 6.9.2020