Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 7.9.2020:

Magistrát chce půjčit Praze 10 půl miliardy na opravu radnice

Pražský magistrát plánuje bezúročně půjčit Praze 10 půl miliardy korun na dlouho plánovanou rekonstrukci radnice městské části. Schválili to radní, jejich rozhodnutí musí ještě potvrdit zastupitelstvo. Jak řekla starostka Prahy 10 Renata Chmelová (Vlasta), radnice nyní dokončuje projekt rekonstrukce, který by měl být hotov do konce roku, následovat bude žádost o stavební povolení a veřejná soutěž na stavebníka. Kromě půjčky od města má radnice vyjednanou dotaci od ministerstva životního prostředí do 219 milionů korun.

Praha podpoří 122 miliony tři projekty domů pro seniory

Pražský magistrát dá radnicím Prahy 10, 15 a Petrovic dohromady 121,9 milionu korun na stavbu tří zařízení pro bydlení seniorů nad 80 let, kteří potřebují celodenní péči. Rozhodli o tom pražští radní, jejich rozhodnutí musí ještě potvrdit zastupitelé. Peníze mají jít z Fondu rozvoje dostupného bydlení. Podle vedení magistrátu je z demografických důvodů třeba podporovat stavbu zařízení pro seniory. Městu podle schváleného dokumentu chybí více než 2000 lůžek dlouhodobé péče.

Praha rozdělí 17 městským částem 186,55 milionu korun

Pražský magistrát rozdělí mezi 17 městských částí 186,55 milionu korun. Peníze půjdou na projekty pro pěší a cyklisty. Novinářům to po jednání městské rady řekl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). První projekty by podle něj mohly radnice začít uskutečňovat letos na podzim. Přidělení peněz musí ještě schválit pražští zastupitelé.

Radnice v Běchovicích vypracuje studii rozšíření vlakové zastávky

Radnice v pražských Běchovicích vypracuje studii a nutnou dokumentaci rozšíření železniční zastávky Praha-Běchovice střed. Běchovice na to dostanou od magistrátu 3,5 milionu korun. Rozhodli o tom pražští radní. Zastávka bude sloužit jako konečná pro plánovanou železniční linku MHD z Běchovic přes Jahodnici do Malešic a dále. Kdy bude zastávka rozšířena, není jasné.

Pražští radní schválili zákaz automatů, rozhodnou zastupitelé

Pražští radní na včerejším jednání schválili návrh nové vyhlášky o hazardu, která by v případě přijetí znamenala plošný zákaz tzv. technických her, tedy herních automatů a videoloterijních terminálů na celém území města. Finální rozhodnutí bude na zastupitelstvu, které se sejde ve čtvrtek. V poslední době se proti návrhu vyjádřili zástupci opozičních ANO a ODS i koaličního STAN. Plošný zákaz automatů kritizují i některé městské části v čele s Prahou 1.

Studie oprav okolí stanice metra C Budějovická bude v srpnu 2021

Studie oprav prostoru v okolí stanice pražského metra C Budějovická, tzv. Budějovického náměstí, bude dokončena do srpna 2021. Město vyjde na asi osm milionů korun. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Ti zároveň rozšířili komisi, která má na starosti koordinaci příprav rekonstrukce. Plocha, která se bude opravovat, má 40.980 metrů čtverečních a má několik vlastníků včetně Prahy.

Pražští radní odložili projednání studie oprav Libeňského mostu

Pražští radní odložili projednání studie rekonstrukce Libeňského mostu. Materiál projednají na svém zasedání v příštím týdnu. Důvodem je žádost magistrátního výboru pro dopravu, aby byl dokument představen nejdříve na jeho zasedání.Libeňský most z roku 1928 je ve špatném stavu a nikdy nebyl opravován.

Projekt Školní ulice cílí na bezpečnost dětí před školou

Projekt pražského magistrátu s názvem Školní ulice má zajistit vyšší bezpečnost dětí při příchodu do školy a upozornit rodiče na jiné možnosti dopravy svých potomků na vyučování. Projekt, který spočívá v zákazu vjezdu motorových vozidel do prostoru před školou před ranním začátkem vyučování, se od včerejšího dne s podporou radnice městské části a občanského sdružení Pražské matky testuje u základních škol Stoliňská a Chodovická v Praze 20. Za magistrát to řekla hlavní koordinátorka projektu Karolína Klímová.

Praha nechala od pátku odstranit přes 20 nelegálních billboardů

Pražský magistrát nechal prostřednictvím své firmy Technologie hlavního města Prahy (THMP) od pátku odstranit 21 billboardů, které se nelegálně nacházely na městských pozemcích zejména na severovýchodě metropole. Ještě několik jich zbývá demontovat. Novinářům to při odstraňování jednoho z nich řekli radní Jan Chabr (TOP 09) a šéf THMP Tomáš Jílek. Reklamní nosiče byly u silnic umístěny bez povolení či nájemní smlouvy a magistrát bude po vlastnících vymáhat sankce a ušlý zisk.

Jednání rady hl. města Praha

https://www.praha.eu/public/df/53/e0/3158617_1104972_Prg_31_Rada_2020.pdf

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 8.9.2020

Psali jsme zde:

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_zacala_radikalne_resit_problem_s.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_testuje_projekt_skolni_ulice.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_podpori_rozvoj_komunitnich_sluzeb.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_ma_plan_jak_reagovat_na_klimaticke.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/mestske_casti_dostanou_186_5_milionu_na.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/bechovice_obdrzi_dotaci_na_projekt.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/prvni_zarijovy_vikend_patril_elitnim.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_chce_vyuku_zachovat_i_pri.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/nova_vyhlaska_ma_vyznamne_omezit.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/rada_hl_m_prahy_schvalila_financni.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/festival_kultury_praha_zari_zacne_jiz.html


Psali jsme zde: