V Praze přibylo od pátku 121 nakažených, tento týden nejméně

V Praze za posledních 24 hodin přibylo 121 případů koronaviru, tento týden nejméně. Od začátku epidemie se v hlavním městě nakazilo téměř 7000 lidí. Vyplývá to z údajů na webu pražské hygienické stanice. Z technických důvodů ale hygienici o tomto víkendu neuvádějí další aktuální data. K pátečnímu večeru registrovali v metropoli od března 4653 vyléčených, 114 lidí s covidem-19 zemřelo.

V pátek přibylo v Česku 1447 nakažených, nárůst je výrazný i dnes

Laboratoře v ČR v pátek odhalily rekordních 1447 případů koronaviru. Nárůst je výrazný i dnes, do 18:00 přibylo již 884 potvrzených případů. Výrazně tak bude překonáno dosavadní víkendové maximum z minulé soboty, kdy bylo za celý den 507 nakažených. V posledních čtyřech dnech denní přírůstek vždy překonal tisícovou hranici a je pravděpodobné, že se tak stane i dnes. O víkendech se přitom testuje méně. V zemi je aktuálně 13.086 nakažených, většina z nich má mírný průběh nemoci. S covidem-19 je hospitalizováno 297 lidí, v těžkém stavu je 69 z nich. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Vytíženost odběrových míst v Praze byla dnes o něco menší

Fronty na odběry na covid-19 byly na některých místech v Praze dnes menší než ve všední den. V týdnu se ale někde odběrová místa dostala na maximum své kapacity a lidé museli čekat v několikahodinových frontách, i když se předem objednali v rezervačním systému. Například Všeobecná fakultní nemocnice se snaží co nejvíce vyhovět i neobjednaným, vinohradská nemocnice bere pouze lidi s rezervací. Termíny jsou většinou obsazené na několik dní dopředu.

Náklady na výstavbu muzea železnice a dosáhnou 1,6 miliardy korun

Náklady na výstavbu Muzea železnice a elektrotechniky v areálu Masarykova nádraží v Praze dosáhnou zhruba 1,6 miliardy korun. Stavět se má začít v roce 2023, muzeum by mělo být dokončeno o pět let později. V loňském roce schválila peníze na tento projekt vláda, náklady uhradí ze státního rozpočtu.

Z Letné odstartovaly staré vozy připomínající závod Ralley Vltava

U Národního technického muzea v Praze mohli dnes lidé vidět 24 automobilových veteránů na startu soutěže Ideální stopou Ralley Vltava. Akce, která se koná k připomenutí slavné Ralley Vltava z 60. let, se letos uskutečnila potřetí. Poprvé byla v roce 2015, podruhé před třemi roky. Letos organizátoři naplánovali trať dlouhou 206 kilometrů, a to z Prahy směrem na jih do Neveklova na Benešovsku a zpět do Prahy.

Nehoda dvou tramvají komplikuje provoz na pražském Újezdě

Nehoda dvou tramvají komplikuje provoz na pražském Újezdě. Jeden člověk utrpěl lehké zranění, hasiči nemuseli nikoho vyprošťovat. Uvedli to na svém twitteru. Dopravní podnik odklání pět tramvajových linek na náhradní trasy.

Laboratoře v ČR odhalily v pátek rekordních 1447 případů covidu

Laboratoře v Česku v pátek odhalily rekordních 1447 případů koronaviru. Denní přírůstek tak počtvrté v řadě překonal tisícovou hranici. V zemi je aktuálně 12.260 nakažených, nejvíce od začátku epidemie. U většiny z nich má ale nemoc mírný průběh. Podle posledních údajů ke čtvrtku bylo s covidem-19 hospitalizováno 264 pacientů. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Na řadě míst ČR se dnes opět poběží pro Paměť národa

V pražské oboře Hvězda a na řadě dalších míst v ČR dnes odstartuje další ročník charitativního běhu pro Paměť národa. Zúčastnit se může každý a lidé tím podpoří natočení dalších příběhů pamětníků, kteří v minulém století bojovali za svobodu. Loňský běh vynesl přes 870.000 korun, které pomohou zdokumentovat osudy politických vězňů, válečných veteránů, obětí holokaustu či disidentů.

Motorkáři dnes podpoří společnou jízdou válečné veterány

Motorkáři dnes společnou jízdou z Prahy do Luštěnic na Mladoboleslavsku podpoří válečné veterány české armády. Účastníci akce Bikers for Veterans (Motorkáři veteránům) koupí vstupenky přispějí do fondu solidarity, který byl před několika lety založen právě na pomoc válečným veteránům a jejich příbuzným. Akce se měla konat na konci června, kvůli pandemii koronaviru ji ale pořadatelé odložili na září. Změnit museli i cíl, původně měla jízda skončit ve vojenském muzeu v Lešanech. Náhradním cílem se stalo automuzeum Pelechov v Luštěnicích.

Masarykovo nádraží dnes bude hostit Pražský železniční den

Masarykovo nádraží dnes bude hostit Pražský železniční den. Lidé se budou moci svézt historickými vlaky, tramvajemi a autobusy, v provozu bude souprava metra 81-71 sovětské výroby. Návštěvníci se budou moci seznámit i s projektem Muzea železnice a elektrotechniky, které by mělo být na Masarykově nádraží otevřeno jako součást Národního technického muzea v roce 2028. Doprovodné akce naplánovaly České dráhy a další pořadatelé také na další nádraží v Praze a okolí.

V Praze přibylo od čtvrtka rekordních 275 případů koronaviru

Nárůst potvrzených případů koronaviru v Praze po dvoudenním zpomalení znovu zrychlil. Laboratoře za posledních 24 hodin odhalily rekordních 275 nakažených. O více než 50 případů tak bylo překonáno dosavadní úterní maximum. Vyplývá to z údajů na webu pražské hygienické stanice. Od začátku epidemie se v Praze nakazilo 6878 lidí, vyléčilo se jich 4653, obětí je 114.

Ve čtvrtek přibylo rekordních 1382 potvrzených případů covidu

Nárůst potvrzených případů nemoci covid-19 v Česku dosáhl podruhé v tomto týdnu rekordní hodnoty. Ve čtvrtek přibylo 1382 nakažených, úterní rekord byl překonán o více než 200 případů. Včera k 18:00 přibylo 908 nakažených, což překonalo všechny dřívější nárůsty k večeru. Je to více, než bývalo od březnového začátku epidemie až do 8. září případů za celý den, a skoro o dvě stovky více než za stejnou dobu ve čtvrtek. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Prudce v poslední době přibylo lidí aktuálně trpících covidem-19 i nemocných, kteří po nákaze koronavirem skončili v nemocnici.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 12.9.2020