Počet nových případů koronaviru v Praze klesl pod stovku

Za uplynulých 24 hodin přibylo v Praze 72 potvrzených případů koronaviru. V tomto týdnu, kdy denní přírůstky dosahovaly rekordních hodnot přesahující dvě stovky, je to nejméně. Po delší době klesl nárůst pod stovku. Od začátku epidemie se v hlavním městě nakazilo dohromady 7071 lidí. Vyplývá to z údajů na webu pražské hygienické stanice.

Za svobodné Bělorusko demonstrovalo v Praze pět desítek lidí

Podpora svobodnému Bělorusku a protest proti vměšování Ruska do dění v této zemi dnes přišlo vyjádřit před ruské velvyslanectví v Praze pět desítek lidí. Akce se uskutečnila den před schůzkou běloruského vůdce Alexandra Lukašenka s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Zhruba půlhodinovou demonstraci uspořádal dobrovolnický spolek Pulse of Europe, který mimo jiné podporuje projekt sjednocené Evropy.

Na hlavním nádraží v Praze znovu odhalili sochu Nicholase Wintona

Na prvním nástupišti hlavního nádraží v Praze dnes byla znovu slavnostně odhalena socha Nicholase Wintona, který před druhou světovou válkou zachránil 669 převážně židovských dětí před transportem do koncentračního tábora. Winton má zhruba po pěti letech znovu své charakteristické brýle. Jak sdělil jejich výrobce a organizátor akce Pavel Schreiber, náklady činily zhruba na 13.000 korun, pokryla je veřejná sbírka.

Pražští policisté se zabývají incidentem, při němž se střílelo

Policisté vyšetřují incident, při němž se dnes nad ránem v Praze na Žižkově střílelo. Jedna žena je zraněná, uvedla policie v tiskové zprávě. V souvislosti s případem se obrací na veřejnost s žádostí o pomoc. Podle prvotních informací potyčka vznikla mezi dvěma skupinkami v Seifertově ulici krátce po půlnoci. Na jedné straně byli muž a žena, na straně druhé osádka stříbrného vozidla Opel Astra. Při incidentu někdo vystřelil a zranil ženu na noze. Následně se zbraně zmocnil jeden z členů osádky auta, nasedl s ní do vozidla a se svými spolujezdci odjel směrem ke křižovatce U Bulhara. Žena byla s lehkým zraněním následně převezena do nemocnice.

Experti:Krize hodnotu Pařížské ulice nesrazí,značky cílí na Čechy

Do pražské Pařížské ulice známé svými luxusnímu butiky se pomalu začínají vracet evropští zákazníci. Asijská a ruská klientela, která se vytratila na jaře s příchodem epidemie koronaviru, stále chybí. Značky proto více cílí na Čechy, nejen z Prahy ale i regionů. Česká klientela se o luxusní zboží zajímá a má chuť utrácet, vyplývá z ankety mezi experty na maloobchod a prodejci. Podle nich prestiž a žádanost Pařížské ulice koronavirová krize nesníží. Z dlouhodobého hlediska nebude mít vliv ani na výši nájmů. Luxusní značky pronájmy v této proslulé nákupní třídě poptávají i v současné době.

Nárůst nakažených zrychlil v ČR i v sobotu, přibylo 1541 případů

Nárůst potvrzených případů koronaviru zrychlil v ČR i o víkendu. V sobotu přibylo v zemi rekordních 1541 nakažených, což je o téměř 100 více než v pátek. Ve volných dnech přitom laboratoře zpravidla testují méně. Sobotní počet testů ministerstvo zdravotnictví zveřejní dnes navečer. V Česku je nyní více než 13.700 nakažených, většinou ale mají mírný průběh nemoci. S covidem-19 bylo v sobotu hospitalizováno 297 lidí, z toho 69 v těžkém stavu. Vyplývá to z aktuálních údajů ministerstva.

V Praze na Rohanském ostrově bude dnes piknik pro lidi bez domova

Lidé bez domova nebo v těžké sociální situaci mohou dnes v Praze vyrazit na piknik, který se bude v odpoledních hodinách konat v kulturním prostoru Přístav 18600 na Rohanském ostrově. Vedle jídla si budou moci vybrat i z hygienických potřeb, oblečení nebo knih. Akce jim také nabídne možnost nechat se ošetřit nebo poradit se se sociálním pracovníkem, uvedla na facebooku pořadatelská sdružení Přístav 18600 a Pikniky a pečení pro lidi bez domova.

V Praze 10 bude ode dneška omezen provoz tramvají

Mezi zastávkami Koh-i-noor a Kubánské náměstí v Praze 10 nebudou ode dneška kvůli opravě trati jezdit tramvaje. Výluka skončí v noci na sobotu 19. září. Tramvaje do té doby budou jezdit po změněných trasách a na trase Kubánské náměstí – Čechovo náměstí – Kubánské náměstí budou v denním provozu jezdit náhradní autobusy s označením X7 a v nočním provozu X97. Vyplývá to z oznámení zveřejněného na internetových stránkách dopravního podniku (DPP).

V Praze přibylo od pátku 121 nakažených, tento týden nejméně

V Praze za posledních 24 hodin přibylo 121 případů koronaviru, tento týden nejméně. Od začátku epidemie se v hlavním městě nakazilo téměř 7000 lidí. Vyplývá to z údajů na webu pražské hygienické stanice. Z technických důvodů ale hygienici o tomto víkendu neuvádějí další aktuální data. K pátečnímu večeru registrovali v metropoli od března 4653 vyléčených, 114 lidí s covidem-19 zemřelo.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 13.9.2020