Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 15.9.2020:

Praha dá příští rok na dotace pro rodinnou politiku 35 milionů Kč

Pražský magistrát rozdělí v příštím roce z rozpočtu 35 milionů korun na dotacích v oblasti rodinné péče. Peníze půjdou na projekty, které jsou určeny pro obyvatele Prahy. Vyplývá to dokumentu, který schválili pražští radní. Částka, kterou město na dotace vydá, nemusí být konečná, neboť bude záležet na konečné podobě rozpočtu Prahy na příští rok.

Praha dostala 16,99 milionu Kč na uspořádání voleb do Senátu

Pražský magistrát dostal od ministerstva financí 16,99 milionu korun na uspořádání podzimních voleb do Senátu. Peníze město rozdělí mezi městské části, v kterých se volby uskuteční. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. První kolo voleb se uskuteční 2. a 3. října. Magistrát umožní lidem v karanténě volit i z automobilu, když zřídí dvě tzv. drive-in místa.

Studie určí možnost přeložky tramvajové trati v Antonínské ulici

Pražský magistrát nechá vypracovat studii možného přeložení tramvajové trati v Antonínské ulici v Holešovicích. Jejím cílem bude zjistit, zda je při proměně okolí stanice metra Vltavská a výstavbě nové budovy filharmonie možné vytvořit běžnou křižovatku s Bubenskou ulicí a zrušit současný most s podjezdem. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Proměna Vltavské je součástí studie proměny území Bubny-Zátory.

Pražská informační služba zanikne k 31. březnu 2021

Pražská příspěvková organizace Pražská informační služba (PIS), která se starala o turistický ruch, zanikne k 31. březnu 2021. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Organizaci postupně nahradila obchodní společnost Prague City Tourism (PCT), která převzala její činnost a kterou Praha založila před více než dvěma roky. PIS byla zřízena usnesením rady bývalého Ústředního národního výboru hlavního města Prahy ze dne 20. srpna 1957 s účinností k 1. ledna 1958.

Radnice dostanou příští rok od Prahy více než pět miliard korun

Radnice pražských městských částí dostanou v příštím roce z rozpočtu Prahy dohromady zhruba 5,02 miliardy korun, což je více než letos. Nižší příjmy způsobené pandemií covid-19 se do financování radnic nepromítnou. Novinářům to řekl náměstek primátora Pavel Vyhnánek (Praha Sobě). Propad příjmů kvůli covidu-19 očekává město v rozmezí od 12 do 15 miliard korun. Pro letošek má Praha z loňského prosince schválený rozpočet s příjmy 60,7 miliardy a výdaji 81,6 miliardy korun. Rozdíl dorovná například z peněz, které získá od státu.

Praha zrychlí osvětlování přechodů pro chodce

Pražský magistrát zadá svojí firmě Technologie hlavního města Prahy (THMP) instalaci osvětlení na 60 vybraných přechodech pro chodce. Rozhodli o tom radní. Náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě) uvedl, že dosud se dodatečné osvětlení instalovalo jen při větších stavebních úpravách, a nikoliv samostatně, což se má dnešním rozhodnutím změnit.

Jednání Rady hl.m. Prahy

https://www.praha.eu/public/18/1a/d1/3160327_1106845_Prg_32_Rada_2020.pdf

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 15.9.2020

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_zrychli_prisvetlovani_prechodu.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_vyzkousi_inovativni_ctyrpolove.html

Psali jsme zde: