Vedení Prahy chce zastoupení v Ústředním krizovém štábu

Vedení hlavního města chce mít zástupce v Ústředním krizovém štábu. Důvodem je to, že v hlavním městě je vysoký počet lidí s koronavirem. Novinářům to řekli primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a radní Milena Johnová (Praha Sobě) po dnešním jednání pražské bezpečnostní rady.

V Praze přibylo za 24 hodin 162 případů covidu, v týdnu nejméně

Laboratoře v Praze za 24 hodin potvrdily 162 případů koronaviru, to je o šest méně než v sobotu a nejméně tento týden. O víkendu se ale zpravidla méně testuje. Od březnového začátku epidemie se v hlavním městě nakazilo 9004 lidí. Vyplývá to z informací na webu pražské hygienické stanice k dnešním 18:00.

Z rozpočtu Prahy má příští rok nejvíc peněz dostat Praha 4

Z rozpočtu hlavního města by měla příští rok nejvíc peněz dostat na své fungování Praha 4. Od magistrátu dostane 439,3 milionu korun, což je proti loňsku o asi 3,5 milionu více. Druhou nejvyšší částku obdrží Praha 6 a třetí Praha 10. Nejnižší naopak nejmenší městská část Praha-Nedvězí. Celkem dostane všech 57 radnic 5,021 miliardy korun, což je více než letos. Vyplývá to z části návrhu rozpočtu na příští rok, který řeší finanční vztahy města a radnic. Návrh rozpočtu město nyní připravuje. Schvalovat by jej pražští zastupitelé měli do konce letošního roku

Prymula čeká až 8000 nákaz denně, další opatření jsou na místě

V Česku bude pravděpodobně denně přibývat 6000 až 8000 potvrzených nákaz covidem-19, řekl dnes v Partii televize Prima vládní zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Roman Prymula. Pomoci zploštit růst křivky počtu nakažených by podle něj mohla další opatření, na místě je i zvažovat vyhlášení nouzového stavu, dodal. Za pravděpodobné považuje uzavření škol, především v Praze. Reprodukční číslo, které udává, kolik dalších lidí v průměru nakazí jeden infikovaný, se podle něj nyní blíží 1,8.

V Praze přibylo za 24 hodin 168 případů nákazy, proti pátku půlka

V Praze přibylo za uplynulých 24 hodin 168 potvrzených případů koronaviru. Tento týden, kdy denní přírůstky třikrát překročily 300, je to nejméně. Proti pátečním 338 případům je to polovina. O víkendu se ale zpravidla méně testuje. Od začátku epidemie se v hlavním městě nakazilo dohromady 8842 lidí. Vyplývá to z údajů pražské hygienické stanice. Situace v hlavním městě se výrazně zhoršuje od minulého týdne, od pátku je Praha na mapě regionů podle rizika nákazy covidem-19 na nejhorším červeném stupni.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 20.9.2020