Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) využije nadcházející prodloužený víkend k pracím na lince C pražského metra a tramvajové trati Hlubočepy – Barrandov…

V úseku Pankrác – Pražského povstání bude pokračovat ve výměně dřevěných pražců za betonové. Z tohoto důvodu bude od soboty 26. září 2020 do pondělí 28. září 2020 obousměrně přerušen provoz metra na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov. Pro cestující DPP zavede náhradní autobusovou dopravu XC. Kromě toho DPP o tomto víkendu osadí nová svodidla na mostech na Barrandovské estakádě, díky čemuž zde bude moci zvýšit rychlost tramvají ve směru na Barrandov ze 40 na 60 km/h. DPP proto prodlouží náhradní autobusovou dopravu X12 ze zastávky Na Knížecí přes Hlubočepy až na Sídliště Barrandov.

Výměna pražců a výluka metra mezi stanicemi Pražského povstání – Kačerov

DPP o tomto prodlouženém víkendu vymění dalších 554 dřevěných pražců za betonové, tentokrát mezi stanicemi Pankrác a Pražského povstání. Práce budou probíhat ve třech úsecích: přímo ve stanici Pankrác na 2. koleji DPP vymění 172 pražců, pak v tunelu mezi stanicemi Pankrác a Pražského povstání nahradí na 1. koleji 184 pražců a na 2. koleji 198 pražců. Bude se na tom podílet celkem 100 pracovníků, 40 zaměstnanců DPP a 60 zaměstnanců dodavatele, kteří se budou střídat ve dvou směnách. Kromě výměny dřevěných pražců za betonové včetně zalití speciální pružnou zálivkou DPP provede také demontáž a montáž zabezpečovacího zařízení, vymění kolejnice a upraví rozchod kolejí. Po této výluce budou vyměněny všechny pražce v tomto mezistaničním úseku.

V denním provozu DPP zavede náhradní autobusovou dopravu XC na trase Pražského povstání – Pankrác – Budějovická – Kačerov. Náhradní doprava XC bude během dne jezdit v pravidelných intervalech 2 minuty, navíc bude dispečersky řízena a v případě potřeby posílena. V zájmu dodržování aktuálních hygienických pravidel DPP žádá cestující, aby rovnoměrně využívali všechna vozidla.

Zdroj: DPP

Zastávky linky XC

směr Kačerov, Pražského povstání – nástupní: v ulici Děkanská vinice I, v zastávce autobusové linky 134 směr Podolská vodárnaPankrác: v ulici Na Pankráci, v zastávce autobusové linky 905 Budějovická: v ulici Budějovická, 20 metrů před křižovatkou s ulicí PacovskáKačerov – výstupní: v autobusovém obratišti.

směr Pražského povstáníKačerov – nástupní: v autobusovém obratišti, v zastávce autobusů nejblíže výstupu z metraBudějovická: v ulici Budějovická, v zastávce autobusové linky 905 Pankrác: v ulici Na Pankráci, v zastávce autobusové linky 905 Pražského povstání – výstupní: v ulici Děkanská vinice I, v zastávce autobusové linky 134 směr Dvorce

Změny v provozu autobusů

Po dobu výluky bude posílen provoz linek č. 135 a 196.
Změny v zastávkách autobusů
Pro linku č. 134 se přemísťuje zastávka Pražského povstání (pro směr Dvorce přibližně o 25 metrů vpřed, pro směr Podolská vodárna přibližně o 20 metrů zpět).Pro linky č. 138, 189 a 215 se přemísťuje zastávka Kačerov (pro směr Nemocnice Krč vpřed do zastávky linky č. 106).

Bezbariérové cestování

Z důvodu chybějícího bezbariérového výstupu ze stanic Kačerov a Pražského povstání doporučujeme využít autobusovou linku č. 135 z oblasti Jižního Města (od stanic Roztyly a Chodov). Všechny spoje budou zajištěny nízkopodlažními vozy.

Autor: Redakce, DPP, Praha, ČR, 25.9.2020

Zdroj:

https://www.dpp.cz/spolecnost/pro-media/tiskove-zpravy/detail/278_1178-dpp-vymeni-dalsi-prazce-v-metru-na-lince-c-a-osadi-nova-svodidla-na-tramvajove-trati-hlubocepy-barrandov