Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 24.9.2020:

Praha bude jednat s ministerstvy o virové situaci ve školách

Vedení hlavního města bude chtít uspořádat trojstranné jednání mezi městem a ministerstvy zdravotnictví a školství kvůli šíření nemoci covid-19 v pražských školách. Město a ministerstvo zdravotnictví budou rovněž spolupracovat na přesunu hospitalizovaných pacientů bez příznaků do domácího léčení. Po včerejším jednání s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou to sdělil primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Podle webových stránek magistrátu problém s koronavirem mají tři desítky škol. Praha je epidemií nejpostiženějším krajem.

Praha hledá místo, kde postaví bioplynovou stanici

Pražský magistrát hledá místo, kde vybuduje bioplynovou stanici, do které bude svážet bioodpad a zbytky z restaurací a jídelen. Vzniknout by mohla buď v areálu malešické spalovny, nebo mimo Prahu. O konečném umístění stanice ještě město rozhodne. Dokončena by měla být v roce 2028. Vyrobený plyn by používaly například vozy pražských firem. Novinářům to řekl náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN). Projektem chce město bojovat proti změnám klimatu.

Praha plánuje spalovat kaly vzniklé čištěním odpadních vod

Hlavní město plánuje v budoucnu spalovat kaly, které vznikají v Ústřední čistírně odpadních vod (ÚČOV) na Císařském ostrově. Radní zadali městem vlastněné Pražské vodohospodářské společnosti (PVS), aby rozpracovala plán tzv. kalového hospodářství, který počítá se spalováním buď v Malešické spalovně, nebo v mělnické elektrárně. Zároveň se počítá s výměnou nádrží na kaly a vybudováním zařízení pro jejich zpracování do spalovatelné podoby.

V Praze 1,8 a 11 přibudou odběrová místa na testování na covid

V hlavním městě by měla přibýt další odběrová místa pro testování na nový koronavirus, a to v Praze 1, 8 a 11. V posledně dvou zmíněných městských částech se budou vzorky lidem odebírat z auta. Město čeká v příštím týdnu na zprovoznění dalších dvou míst v Praze 6, jejichž otevření se zpozdilo. Povolení hygieny a pojišťovny má už plánované místo v Nemocncici Na Františku. Novinářům to řekl primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN). Praha je pandemií nejpostiženějším krajem.

Praha plánuje úpravy autobusového terminálu na Černém Mostě

Pražský Institut plánování a rozvoje (IPR) nechá zpracovat studii přeměny autobusového terminálu na Černém Mostě. Mluvčí institutu Marek Vácha sdělil, že ji vypracuje architektonické studio re:architekti. Studie má být hotová příští rok v květnu.

Praha chce koncepcí turismu zkvalitnit služby a zlepšit turismus

Vedení Prahy chce na základě koncepce turismu v centru města zvýšit kvalitu života, zlepšit informovanost Pražanů a zajistit vyváženost využití památek místními obyvateli a turisty. Kultivovat se rovněž má celkově podoba turismu. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Koncepci turistiky vytvořila městská firma Prague City Tourism (PCT), která má turismus na starosti. Koncepci ještě projednají pražští zastupitelé.

Ve vodojemu v Korunní ulici vznikne infocentrum o pitné vodě

Ve vodojemu v pražské Korunní ulici vznikne informační centrum výroby a distribuce vody Hydropolis Praha. Prostory vodárenské věže budou zpřístupněny veřejnosti. Investorem projektu bude městská firma Pražská vodohospodářská společnost (PVS) a provozovatelem Pražské vodovody a kanalizace (PVK). Náklady jsou odhadovány na 200 milionů korun a dokončení centra v roce 2024. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní.

Jednání rady hl.m.Praha

https://www.praha.eu/public/5/e0/c/3162569_1108595_Prg_33_Rada_2020.pdf

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 25.9.2020

Psali jsme zde:

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/libensky_most_ceka_rekonstrukce_mesto.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/novou_podobu_terminalu_cerny_most.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/projekt_bioplynove_stanice_ma_od_mestske.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/dalsi_legislativni_navrh_v_oblasti.html