Nárůst počtu případů covidu-19 v Praze opět zpomalil

Denní nárůst počtu případů covidu-19 v Praze dnes opět zpomalil. K 18:00 bylo nově nakažených za 24 hodin 191, tedy asi třetina rekordního čtvrtečního nárůstu. Vyplývá to z údajů na webu pražské hygienické stanice. V sobotu přibylo k večeru v Praze 327 případů nemoci, v pátek 485 případů a ve čtvrtek rekordních 601 případů. Od březnového začátku epidemie v Česku bylo v Praze zaznamenáno dohromady 11.822 nakažených. Další a podrobnější údaje, například počet vyléčených a zemřelých, dnes hygienici z technických důvodů nezveřejnili.

Nárůst počtu případů covidu-19 v ČR v sobotu zpomalil

Denní nárůst počtu potvrzených případů nemoci covid-19 v Česku v sobotu zpomalil z pátečních téměř 3000 na 1983. O víkendu obvykle počty nových případů klesají kvůli menšímu počtu prováděných testů. Nárůst ale zpomalil i ve srovnání s minulou sobotou, kdy přibylo přes 2000 případů. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Dnes bylo zatím k 18:00 zaznamenáno 720 nových případů. Aktuálně nemocných je 32.191, tedy více než vyléčených dohromady od začátku epidemie, kterých je 31.220. Počet úmrtí lidí nakažených koronavirem od začátku epidemie už v Česku přesáhl 600.

Odpůrci vládních opatření proti koronaviru protestovali v Praze

Několik stovek odpůrců vládních opatření proti šíření koronaviru se dnes odpoledne sešlo na pražském Palackého náměstí. Kritizovali zejména premiéra Andreje Babiše (ANO) a ministra zdravotnictví Romana Prymulu (za ANO). Řečníci na demonstraci kritizovali hlavně povinné nošení roušek ve vnitřních prostorách budov. Protest svolala iniciativa Hnutí občanské nespokojenosti (HON).

Šéf Letiště Praha: Odhad ztráty 200 milionů Kč je optimistický

Odhad letošní ztráty Letiště Praha 200 milionů Kč je příliš optimistický. V pořadu Otázky Václava Moravce to řekl předseda představenstva společnosti Václav Řehoř. Zhoršení hospodaření souvisí podle něj s poklesem odhadu počtu cestujících, který se měl letos snížit na čtyři miliony. Výsledky se propadly kvůli pandemii covid-19, loni Letiště Praha vydělalo 4,54 miliardy Kč.

Na tradiční průvod Prahou s palladiem vyrazily desítky věřících

Desítky věřících dnes v Praze vyšly v tradičním průvodu s palladiem země české, obrazem Staroboleslavské madony, který je po staletí jedním ze symbolů české státnosti. Pochod, který pořádá Hnutí obnovy duchovních tradic ve spolupráci s Kolegiátní kapitulou sv. Kosmy a Damiána ve Staré Boleslavi, začal v poledne mší ve svatojiřské bazilice na Pražském hradě a převzetím palladia země české u hrobu sv. Ludmily. Procesí bude ukončeno na Václavském náměstí u sochy sv. Václava. V pondělí se bude konat ve Staré Boleslavi národní svatováclavská pouť, letos se uskuteční pouze duchovní část.

Pražští hasiči mají 5 příslušníků s covidem, přijímají opatření

Pražští hasiči přijímají preventivní opatření kvůli nákaze pěti příslušníků sboru koronavirem. Skoro tři desítky lidí z hasičského sboru kvůli tomu skončily v karanténě. V tiskové zprávě to dnes oznámil mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Hasiči z různých stanic se nenavštěvují a jednotlivé směny se střídají bezkontaktně. Profesionálním hasičům jsou připraveny vypomoci jednotky dobrovolných hasičů.

Nárůst počtu případů covidu-19 v ČR v sobotu zpomalil

Denní nárůst počtu potvrzených případů nemoci covid-19 v Česku v sobotu zpomalil z pátečních téměř 3000 na 1985. O víkendu obvykle počty nových případů klesají kvůli menšímu počtu prováděných testů. Přírůstek nakažených ale poklesl i ve srovnání s minulou sobotou, kdy přibylo přes 2000 případů. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Aktuálně nemocných je zhruba 31.800, což je více než celkový počet vyléčených od začátku epidemie, který činí přibližně 30.900.

Závod Běchovice – Praha je oficiálním mistrovstvím České republiky v silničním běhu na 10 km 

Legendární běžecký závod s nejdelší historií v Evropě, který běžcům nabízí moderní zázemí. Závod, který nadchne svou atmosférou a tradicí. Trať, která vás prověří. To vše dnes, již po 124. Letošní ročník se poběží také jako Mistrovství České republiky veteránských kategorií. Nařízena jsou protikoronavirová opatření. Budou tak startovní vlny po 50 běžcích.

V Praze se dnes uskuteční tradiční průvod s palladiem země české

Prahou dnes projde tradiční průvod s palladiem země české, obrazem Staroboleslavské madony, který je po staletí jedním ze symbolů české státnosti. Bude se konat u příležitosti svátku hlavního patrona české země sv. Václava, Dne české státnosti a také k uctění nadcházejícího 1100. výročí mučednické smrti sv. Ludmily. V pondělí se bude konat ve Staré Boleslavi národní svatováclavská pouť, letos se uskuteční pouze duchovní část.

Nárůst nakažených koronavirem v Praze dál zpomaluje

Nárůst počtu lidí nakažených koronavirem v Praze dále zpomaluje. Včera k 18:00 přibylo za posledních 24 hodin 327 případů nemoci covid-19. V pátek nárůst činil 485 případů a ve čtvrtek rekordních 601 případů. Vyplývá to z údajů na webu pražské hygienické stanice. Od březnového začátku epidemie v Česku bylo v Praze zaznamenáno dohromady 11.631 nakažených. Další a podrobnější údaje, například počet vyléčených a zemřelých, včera hygienici z technických důvodů nezveřejnili.

Pandemie koronaviru – přehled hlavních událostí ze dne 26.9.2020

ČR má v přepočtu největší nárůst nákazy ze sousedních zemí. Denní nárůst počtu případů nemoci covid-19 v ČR byl v pátek 2946 lidí, což je druhý nejvyšší denní nárůst od začátku epidemie. Včera do 18:00 se prokázalo 1247 nových případů. Aktuálně je hospitalizováno 809 lidí. S nemocí covid-19 dnes zemřeli tři lidé, celkem již zemřelo 588 lidí. Za necelých sedm měsíců má ČR přes 60.000 (62.559 k 18:00) nakažených, na posledních 10.000 potvrzených případů stačily čtyři dny. Podíl potvrzených případů covidu-19 na počtu testů byl v pátek v ČR třetí nejvyšší od začátku epidemie. Stoupl ze čtvrtečních 12,61 procenta na 13,34 procenta.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 27.9.2020