Covidová čísla za Prahu zveřejní hygienici až v pondělí

Pražští hygienici dnes na svém webu oznámili, že až do pondělí nezveřejní aktuální údaje o počtu nově potvrzených případů covidu-19 v hlavním městě. Jako důvod uvedli plánovanou odstávku a kontrolu interních informačních systémů. Statistické údaje za předchozích 24 hodin zveřejňují pražští hygienici na svých stránkách pravidelně kolem 18:00.

Po požáru chatky na Žižkově byl nalezen mrtvý člověk

Při dnešním požáru v chatové osadě na pražském Žižkově našli hasiči ohořelé lidské tělo. Na místě zasahují vedle hasičů i kriminalisté.

Česko čeká závěrečný den letošních krajských a senátních voleb

Česko čeká závěrečný den letošních krajských voleb, které jsou na třetině území spojeny s prvním kolem voleb do Senátu. Využít jej může většina českých voličů, kteří v pátek nenašli cestu do volebních místností. Jejich hlasy ovlivní sestavení regionálních vlád na příští čtyři roky i to, jak silnou většinu bude mít opozice v Senátu.

První volební den skončil, hlasovat přišla zhruba čtvrtina lidí

První den letošních krajských a senátních voleb včera ve 22:00 skončil. Zájem lidí o hlasování se různil, odhadem přišla podle informací z volebních okrsků zhruba čtvrtina voličů. Lidé mohou přijít k urnám ještě dnes v sobotu, kdy budou volební místnosti otevřeny od 08:00 do 14:00.

Většina nemocnic v Praze zatím plánovanou péči neomezuje

Většina nemocnic v Praze zatím plánovanou péči kvůli covidu-19 neomezuje, jsou ale na navýšení kapacit pro pacienty s covidem-19 připravené. Odložitelné výkony kromě onkologických omezila Fakultní nemocnice v Motole a částečně péči omezila také Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Některá zařízení shánějí další personál nebo mediky na výpomoc. Pacientů s koronavirem mají většinou kolem čtyř desítek. Mezi devíti pacienty s koronavirem nejvíc vytíženými nemocnicemi v ČR jsou čtyři pražské.

V Praze přibylo za den 839 nakažených, nejvíc od začátku epidemie

V Praze přibylo za posledních 24 hodin 839 potvrzených případů koronaviru. Je to nejvyšší denní nárůst od začátku epidemie. Dosavadní maximum bylo 601 případů z minulého čtvrtka. Vyplývá to z údajů na webu pražské hygienické stanice k včerejším 18:00.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 3.10.2020