Při požáru v Komořanech byl nalezen mrtvý člověk

Při hašení menšího požáru bytu v pražských Komořanech nalezli dnes odpoledne hasiči mrtvého muže. Podle předběžných poznatků policistů úmrtí s požárem nesouviselo. Vyplývá to z vyjádření mluvčího pražských hasičů Martina Kavky a policie.

Prezident Zeman nepůjde volit v senátním finále v Praze 5

Prezident Miloš Zeman nepůjde volit v senátním finále v obvodu Praha 5. V dnešní Partii televize Prima řekl, že jím preferovaný kandidát ředitel motolské nemocnice Miloslav Ludvík (za ČSSD a ANO) neuspěl a s finalisty, bývalým diplomatem Michaelem Žantovským (za TOP 09) a senátorem Václavem Láskou (SEN 21) nesdílí názory.

V pondělí začne platit nouzový stav společně s řadou opatření

V České republice začne od pondělí kvůli vývoji koronavirové epidemie znovu platit nouzový stav. Doprovodí jej opatření avizovaná na dva týdny, například uzavření středních škol v rizikových oblastech nebo zákaz hromadných akcí ve vnitřních prostorách nad deset lidí, venku nad 20. V restauracích bude moci u jednoho stolu sedět maximálně šest lidí.

Restauracím v Praze v září ubyli vlivem opatření i strachu hosté

Restaurace v Praze zaznamenaly v září pokles návštěvnosti. Úbytek hostů způsobil nárůst počtu potvrzených případů koronaviru a tedy větší obavy z nákazy, ale také vládní opatření, například omezení otevírací doby. Nejméně provozovatele stravovacích zařízení trápí nová restrikce, podle které bude moci od pondělí sedět u jednoho stolu maximálně šest hostů.

V sobotu přibylo 2556 případů covidu, nejvíc o víkendovém dni

V sobotu přibylo v Česku 2556 potvrzených případů nemoci covid-19, což je nejvyšší nárůst o víkendovém dni od začátku epidemie. Aktuálně nemocných je 40.821 a hospitalizovaných téměř 1200. S koronavirem v Česku dosud zemřelo 711 lidí, z toho pět v sobotu. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Covidová čísla za Prahu zveřejní hygienici až v pondělí

Pražští hygienici včera na svém webu oznámili, že až do pondělí nezveřejní aktuální údaje o počtu nově potvrzených případů covidu-19 v hlavním městě. Jako důvod uvedli plánovanou odstávku a kontrolu interních informačních systémů. Statistické údaje za předchozích 24 hodin zveřejňují pražští hygienici na svých stránkách pravidelně kolem 18:00.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 4.10.2020