Senátní boj pokračuje…

V Praze i nadále pokračuje senátní boj. Již tento víkend se bude konat druhé kolo senátních voleb, a to ve všech třech volebních obvodech, kde se hlasovalo, neboť nikde žádný z kandidátů nezískal nad padesát procent. Jeden z nich se k tomu přiblížil.

Na Praze 1 postupuje Miroslava Němcová za koalici ODS, STAN & TOP09, která se utká s RNDr. Václavem Hamplem, kandidátem KDU-ČSL, zelených, Prahy sobě a SEN 21. Nicméně to je utkání spíše jen pro forma. Miroslava Němcová v prvním kole získala 48,56% hlasů, a je těžko představitelné, že by snad mohla prohrát.

V obvodě 21 na Praze 5 je naproti tomu souboj druhého kola výrazně vyrovnanější. Michael Žantovský reprezentující koalici ODS, STAN a TOP09 se s 39,63% utká proti Mgr. Václavu Láskovi, kandidátovi SEN 21, který obdržel v prvním kole 37,44% hlasů. Pokud jde o tyto dva kandidáty, lze říci jen to, že Michael Žantovský má aspoň trochu ujasněné priority, což dokázal rozhovorem, ve kterém kritizoval vlastní zahraniční diplomacii místních zastupitelů.

Posledním obvodem, kde se koná druhé kolo voleb, je obvod č. 24 na Praze 9. Tam postoupil do druhého kola David Smoljak, syn Ladislava Smoljaka a kandidát STAN, Pirátů a TOP09. Obdržel 42,87%. Proti němu postoupil s 30,19% hlasů vojenský historik Eduard Stehlík, který se nedávno angažoval v boji za očištění Lidic o špinavé kampaně, která poškodila jméno obce domnělým udavačstvím, a která byla reprodukována i v České televizi. I když má Smoljak, nejspíše i díky svému jménu, výrazný náskok, všechno ještě není ztraceno.

II. kolo se koná v pátek 9. a v sobotu 10. října 2020.

Autor: Štěpán Lipský, Praha, ČR, 7.10.2020

Zdroj:

https://volby.cz/pls/senat/serok?xjazyk=CZ&xrok=2020

Psali jsme zde: