Praha chce nakoupit ubytovny pro lidi bez domova a i další lidi

Vedení Prahy chce pořídit ubytovny pro dočasné a krátkodobé ubytování například lidí bez domova nebo příslušníků městem podporovaných profesí. Vyplývá to z dokumentu, o kterém budou v pondělí jednat radní. V případě jeho schválení radou a zastupiteli by magistrát vypsal soutěž na nákup několika objektů s celkovou kapacitu do 500 ubytovaných. Radní budou v pondělí také schvalovat další půjčku Praze 11 na rekonstrukci ubytovny Sandra.

V Praze prudce přibylo nakažených, za pátek 1386, dosud nejvíce

V Praze přibylo v pátek dalších 1386 potvrzených případů nemoci covid-19, to je nejvíc od začátku epidemie. Dosavadní nejvyšší denní nárůst z tohoto úterý byl přitom o víc než 500 nižší. Od 1. března, kdy se v Česku objevily první případy nákazy koronavirem, bylo v hlavním městě zaznamenáno celkem 22.566 nakažených. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Prudce roste počet nakažených i v ostatních krajích, za pátek jich přibylo v celé republice 8618.

Začne druhý den finále senátních voleb, výsledky budou do večera

Česko dnes čeká druhý den závěrečného kola senátních voleb. Volební místnosti se na třetině území republiky otevřou v 08:00. Během následujících šesti hodin pak bude mít většina ze zhruba 2,8 milionu voličů možnost rozhodnout, kterých 26 z 52 kandidátů zasedne v horní komoře Parlamentu. Jasno už mají na Děčínsku, kde před týdnem v prvním kole mandát obhájil Zbyněk Linhart (za STAN).

Nárůst dál stoupá, včera zatím přibylo 4525 potvrzených případů

Nárůst počtu potvrzených případů koronaviru v Česku dál stoupá. Ve čtvrtek přibylo 5394 nakažených, o několik desítek více než ve středu a nejvíce za jediný den od začátku epidemie v zemi. Za včerejšek pak přibylo zatím 4525 potvrzených případů covidu-19, zhruba o 1400 více než v rekordní čtvrtek ve stejnou dobu. Počet úmrtí s koronavirovým onemocněním stoupl k dnešnímu podvečeru o 29 na 898, z toho 18 zemřelých připadá na včerejšek. Dál roste i počet hospitalizovaných, v nemocnicích jich bylo ve čtvrtek podle posledních dat ministerstva zdravotnictví 1893, o 152 více než ve středu. Ve vážném stavu je 412 pacientů, o 46 více než předchozí den.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 10.10.2020