Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček se ve světle porážky České strany sociálně demokratické v krajských a senátních volbách, nechal slyšet, že by se rád stal předsedou pražské ČSSD…

Uvedl tak pro deník Právo. V rozhovoru deklaroval, že ČSSD má jasnou vizi. Na pozici předsedy pražské ČSSD hodlá kandidovat letos v prosinci, s tím, že usiluje o to udělat tlustou čáru za minulostí v Praze a oživit členskou základnu.

Vzhledem ke stávající situaci, a vývoji v jednotlivých organizacích ČSSD i v samotné Praze, jde o smělou ambici. Nicméně, bylo by hloupé myslet si, že není proveditelná, tím spíše, že by ji měl realizovat jeden z nejméně populárních politiků ČSSD, jehož působení je veřejností přijímáno kontroverzně, a to i v samotné členské základně ČSSD.

Poměrně nepříjemného faux pas se pan ministr Petříček dopustil, když v jedné části zmínil cíl dosažení dostupného bydlení, a v té samé části zmínil jako inspiraci pro rozvoj Prahy, Mnichov, kterýžto je dokonce ve srovnání se samotnou Prahou, i při započtení vyšších mezd, pravděpodobně jedním z nejdražších měst v Evropě, co se týče bydlení. Hovoří o vytvoření moderní středoevropské metropole.

ČSSD nikdy neměla v Praze na růžích ustláno, ale nemyslím si, že vize inspirace západními metropolemi současnosti, by jim kdovíjak pomohla. No uvidíme, jak to s pražskou sociální demokracií dopadne. Jen na závěr připomenu pražské výsledky ČSSD v těchto volbách. Na Praze 1 získal kandidát ČSSD 3,24% hlasů a skončil na hezkém 7. místě z 8. Na Praze 9 získal kandidát ČSSD 4,84% hlasů a umístil se na čtvrtém místě. Jediný, jakýsi takýsi úspěch ČSSD slavila na Praze 5, kde postavila svého místního stranického šéfa Miloslava Ludvíka za kandidáta. Umístil se na třetím místě s 13,49% hlasů.

No, pana ministra Petříčka, pokud do toho skutečně půjde, čeká herkulovský úkol…

Autor: Štěpán Lipský, Praha, ČR, 10.10.2020

Zdroj:

https://www.cssd.cz/nasi-lide/tomas-petricek/