Za dnešek do večera v ČR hygienici potvrdili 2414 případů covidu

Za dnešek do zhruba 21:00 v Česku přibylo 2414 případů koronaviru. Je to zhruba polovina sobotního přírůstku za celý den, který byl nejvyšší ve víkendových dnech od začátku šíření nemoci covid-19. Nakažených je podle webu ministerstva zdravotnictví aktuálně 60.458 lidí, číslo ale zřejmě bude nižší, protože ministerstvo zatím neaktualizovalo počet vyléčených. Dosavadní počet případů nákazy v ČR překročil 116.400.

V sobotu přibylo 4635 lidí s covidem, za dnešek zatím 541

V sobotu přibylo v Česku 4635 potvrzených případů nemoci covid-19. Je to sice skoro poloviční počet oproti rekordnímu pátku, jde ale o nejvyšší nárůst o víkendovém dni, kdy se méně testuje, a celkově pátý nejvyšší počet za jediný den od začátku epidemie. Během dneška zatím přibylo 541 případů covidu, zatímco v předchozích dnech ve stejné době se nárůsty pohybovaly v řádech tisíců. O víkendech ale pokaždé klesá počet nakažených. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví k 18:00. Vláda po dramatických přírůstcích z posledních dnů chystá další mimořádná opatření, který omezí hlavně sociální kontakty.

Vesmírná agentura GSA se v Praze rozšíří až na 600 zaměstnanců

Vesmírná evropská agentura GSA, která sídlí v Praze, se po plánované transformaci v příštím roce na Agenturu EU pro kosmický program rozšíří ze současných 200 zaměstnanců až na zhruba 600 lidí. Stát proto nyní hledá možnosti rozšíření stávajícího sídla v pražských Holešovicích a dalších prostor. Stát s agenturou k tomu připravují společné memorandum, vyplývá z dokumentu ministerstva dopravy, se kterým se v pondělí seznámí vláda.

Tchibo Praha zvýšilo loni tržby o 3,6 pct na 3,15 mld.Kč

Domácí tržby firmy Tchibo Praha za zboží loni meziročně vzrostly o 3,6 procenta na 3,15 miliardy korun. Většina z nich, zhruba za 1,74 miliardy Kč, byla za kávu. Zisk společnosti stoupl zhruba o 1,2 procenta na 163,8 milionu Kč, uvádí společnost ve výroční zprávě umístěné ve Sbírce listin. Pro letošní rok plánovala firma růst tržeb za spotřební zboží o tři procenta.

V Praze v sobotu přibylo 665 nakažených, za víkend nejvíce

V Praze se v sobotu potvrdila nákaza koronavirem u dalších 665 lidí. Je to sice dvakrát méně než v pátek, kdy přibylo rekordních 1386 případů nemoci covid-19, jde ale o dosud nejvyšší nárůst o víkendovém dni, kdy laboratoře kvůli menšímu počtu testů odhalí méně nakažených.

V pátek přibylo rekordních 8618 lidí s covidem, v sobotu 2604

V Česku skokově přibývá případů nemoci covid-19, roste počet hospitalizovaných a obětí. Za pátek hygienici potvrdili nákazu u rekordních 8618 lidí, což je nejvíce za jediný den od začátku epidemie v zemi a přes tři tisíce více než dosavadní maximum ze čtvrtka. Včera přibylo 2604 nakažených, což je skoro o dva tisíce méně než ve stejnou dobu v pátek, o víkendu se ale méně testuje.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 11.10.2020