Radní hlavního města dnes projednají vznik konsorcia, které by mělo smluvně provázat zdravotnické organizace města…

Na programu je také finanční příspěvek Praze 1 na provoz Nemocnice Na Františku, plán oprav vodohospodářské infrastruktury nebo záměr vypsat soutěž na nákup ubytovacích kapacit.

Konsorcium by mělo zajistit spolupráci zdravotnických zařízení, která zřizuje magistrát a městské části. Podle představ radní pro zdravotnictví Mileny Johnové (Praha Sobě) by se do něj mohly zapojit i neziskové či církevní organizace. Jako servisní organizace konsorcia má sloužit příspěvková organizace, kterou město založilo pro plánovaný převod Nemocnice Na Františku ze správy Prahy 1 na magistrát, ze kterého však po výměně vedení městské části sešlo.

radní pro oblast sociální politiky a zdravotnictví Milena Johnová

Radní budou také schvalovat dotaci na provoz Nemocnice Na Františku. Praha 1 požaduje 42 milionů korun, což je částka, kterou obdržela loni. Johnová nicméně navrhne přidělit nižší příspěvek s tím, že o trvalém řešení se bude s vedením Prahy 1 jednat.

Na programu radních je také první návrh plánu oprav vodovodů a kanalizací na příští rok, podle kterého by na ně měly jít téměř tři miliardy korun. Rada bude schvalovat také návrh radního Adama Zábranského (Piráti) zakoupit ubytovací kapacity nebo půjčku radnici Prahy 11.

Autor: Redakce, ČTK, Praha.eu, ČR, 12.10.2020

Zdroj:

https://www.praha.eu/public/6f/86/f1/3177495_1115056_Prg_35_Rada_2020.pdf