Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 13.10.2020:

Praha chce zřídit konsorcium zdravotnických služeb

Vedení pražského magistrátu chce vytvořit konsorcium, které by smluvně provázalo zdravotnické organizace města, městských částí a neziskového sektoru. Zastřešovat jej má příspěvková organizace Metropolitní nemocnice Na Františku, kterou město vytvořilo pro plánovaný převod stejnojmenné nemocnice ze správy Prahy 1 na magistrát, ze kterého však sešlo. Včera o tom rozhodli radní, jejich rozhodnutí musí ještě potvrdit zastupitelé.

Praha nyní nechystá změny v MHD v souvislosti s pandemii covid-19

Pražský magistrát nechystá další změny v MHD v souvislosti s opatřeními proti pandemii nemoci covid-19. Městu by se tak zvýšily náklady na provoz veřejné dopravy v době, kdy pokles cestujících proti běžnému stavu je přes 40 procent. Na dotaz to sdělil náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). V běžném režimu jen metro sveze denně přes milion cestujících. Dopravní podnik (DPP) očekává kvůli covidu-19 letos propad příjmů asi 1,2 miliardy Kč.

Praha plánuje nakoupit ubytovací zařízení

Pražský magistrát plánuje vypsat soutěž na nákup několika ubytovacích zařízení pro 20 až 90 lidí, celkem má být jejich kapacita maximálně 500 ubytovaných. Mohlo by jít o ubytovny, hostely, hotely či bytové domy. Mají sloužit pro lidi bez domova a další sociálně slabší a také pro podporované profese, jako jsou policisté, hasiči nebo zdravotníci. Radní města schválili vypsání tendru, jejich rozhodnutí musí ještě potvrdit zastupitelé.

Jednání rady hl.m.Praha

https://www.praha.eu/public/6f/86/f1/3177495_1115056_Prg_35_Rada_2020.pdf

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 13.10.2020

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_podpori_kontaktni_centra_pro.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_nesouhlasi_s_omezenim_pusobeni.html

Psali jsme zde: