Požadujeme posílení pravomocí městských částí…

ODS Praha: Pro zlepšení údržby a čistoty v ulicích žádá ODS o posílení pravomocí pro městské části  

Starostové a vedení jednotlivých městských částí chtějí převzít zodpovědnost za údržbu a čistotu chodníků, vedlejších cest, cyklotras a technické zeleně. Městské části jsou často kritizovány spoluobčany za jejich stav, ale odpovědnost za jejich údržbu přitom nese Magistrát.

Návrh počítá i s tím, že se původní údržba chodníků a cest rozšíří bez dalšího finančního navýšení pro městské části také o údržbu komunikační a izolační zeleně. Zejména ve vegetačním období brání zeleň u komunikací v dobrém výhledu a vznikají tak potenciálně velmi nebezpečné situace pro chodce i řidiče. Starostové a radní z městských částí mají dokonalou místní znalost. Doposud však mohou situaci v této oblasti pouze kritizovat. Je na čase tuto skutečnost změnit, ” uvádí Ondřej Martanstarosta městské části Praha-Běchovice a zastupitel hl. města Prahy.

Zastupitel ZHMP a starosta Praha – Běchovice Ondřej Martan, za ODS

 “Náš návrh navazuje na iniciativu samotného starosty Jana Čižinského, který už před dvěma lety navrhnul převzetí údržby a úklidu chodníků od hlavního města a navýšení úhrad za tyto činnosti na 1.000,- korun na rezidenta. Proto věříme, že tento návrh bude mít plnou podporu v celém zastupitelstvu,” dodává místostarosta Prahy 9, předseda ODS Praha a zastupitel hl. města Tomáš Portlík.

ODS Praha: Vyzýváme magistrátní koalici, aby zlepšila koordinaci v rámci dopravních omezení a přestala ignorovat požadavky městských částí

Vyzýváme magistrátní koalici, aby zlepšila koordinaci v rámci dopravních omezení a přestala ignorovat požadavky městských částí

Pražané často nejsou s předstihem informováni o dopravních omezeních. ODS opakovaně na Zastupitelstvu hlavního města Prahy předkládá usnesení, které zajistí povinnost Magistrátu koordinovat dopravní omezení s dotčenými městskými částmi a pomůže tak lepší informovanosti občanům Prahy.

Již podruhé předkládáme návrh, který radním metropole uloží povinnost dotčené městské části včas a v předstihu informovat o chystaných dopravních omezeních a toto omezení s městskými částmi koordinovat. Náš návrh podporovaný řadou městských částí byl pokaždé většinou vládnoucí koalice alibisticky odmítnut, případně se zastupitelé k návrhu statečně zdrželi”, uvádí Tomáš Portlík, předseda pražské ODS a místostarosta Městské části Prahy 9.

Tomáš Portlík, místostarosta Prahy 9 a pražský zastupitel za ODS.

„V mezidobí přitom došlo k dalšímu pochybení Magistrátu, když bez předchozích konzultací s dotčenými městskými částmi omezil provoz na ulici Chodovská s úplnou uzavírkou ve směru do centra. I přes ujišťování náměstka primátora pro oblast dopravy Adama Scheinherra na Zastupitelstvu, že bude sjednána náprava, nikdo z odpovědných osob s představiteli dotčených městských částí ani toto velmi citlivé opatření dopředu nekonzultoval. Tuto situaci skutečně nelze dále přehlížet„, dodává předseda pražské ODS, Tomáš Portlík

Magistrátní koalice pokračuje v politice chaosu v ulicích a vytváří řadu nebezpečných dopravních situací. To samozřejmě zasahuje do kvality života všech Pražanů. Přitom občanům Prahy před volbami slibovali lepší komunikaci. ODS na dodržení jejich slibu trvá.

Autor: Redakce, ODS, Praha, ČR 15.10.2020