Policie kvůli protestu fanoušků svolává do Prahy stovky policistů

Policie kvůli plánovanému nedělnímu protestu fanoušků fotbalových a hokejových klubů v ČR na Staroměstském náměstí povolává stovky policistů z celé republiky. Na twitteru to dnes uvedl policejní prezident Jan Švejdar. Organizátoři a účastníci demonstrace proti „zmatečným“ vládním restrikcím kvůli šíření nemoci covid-19 si podle něj neuvědomují, že akcí v době epidemie ohrozí zdraví mnoha lidí.

V Praze v pátek přibylo 1342 případů, je to druhý nejvyšší nárůst

V Praze v pátek přibylo 1342 potvrzených případů nemoci covid-19. Od březnového začátku epidemie je to druhý nejvyšší denní nárůst počtu infikovaných v metropoli. Celkem laboratoře v hlavním městě odhalily 29.172 případů nákazy. Přes 13.000 lidí se z onemocnění covid-19 vyléčilo a 236 pacientů zemřelo, tři úmrtí připadají na pátek. Aktuálně se v Praze s nemocí potýká 15.673 lidí. Vyplývá to ze statistik na webu ministerstva zdravotnictví.

V Praze 1 se objeví cedulky vysvětlující názvy ulic

Radnice Prahy 1 plánuje ve vybraných ulicích v centru metropole rozmístit modré smaltované tabulky, vysvětlující, po kom jsou pojmenovány. Jak řekl mluvčí městské části Petr Bidlo, první by se mohly ve městě objevit na jaře příštího roku. Radnice vytipovala ulice, kde by měly tabulky být, a nyní bude jednat o souhlasech s majiteli domů.

Praha 12 poprvé vybírá vítěze participativního rozpočtu

V prvním ročníku participativního rozpočtu Prahy 12 s názvem Tvoříme dvanáctku mohou občané vybírat z šesti návrhů, které postoupily do finálového kola. Navrženy jsou třeba hřiště, veřejné místo na grilování nebo naučná stezka. Projekty, na které modřanská radnice přispěje, vybírají lidé na webu, sdělila mluvčí radnice Olga Novotná. Na realizaci vítězných návrhů radnice vyčlenila milion korun.

Denní nárůst poprvé přesáhl 10.000,v pátek přibylo 11.105 případů

Denní nárůst potvrzených případů koronaviru v Česku přesáhl poprvé od začátku epidemie 10.000, v pátek laboratoře zjistily 11.105 nakažených. Do statistik od pátečního podvečera přibylo dalších 11 úmrtí, celkem s onemocněním covid-19 zemřelo 1283 lidí. V zemi je nyní 92.736 nakažených. Většina lidí má mírný průběh nemoci, ale počet hospitalizovaných roste. Podle posledních údajů na webu ministerstva zdravotnictví je v nemocnicích 3120 pacientů s covidem, ve vážném stavu je 551 z nich.

V ČR přibylo do včerejšího večera 5668 nakažených, v nemocnici je 3120 lidí

V Česku přibylo do včerejšího večera 5668 potvrzených případů koronaviru, o 11 méně, než byl rekordní nárůst do středečních 18:00. V zemi je nyní téměř 87.400 nakažených. Většina lidí má mírný průběh nemoci, ale počet hospitalizovaných roste. Nyní je v nemocnicích s covidem 3120 pacientů, o 200 více než ve čtvrtek. Ve vážném stavu je 551 z nich. Vyplývá to z aktuálních údajů ministerstva zdravotnictví.

Hygienici v Praze: Lidé by měli víc sledovat příchozí hovory

Pražští hygienici kvůli trasování lidí s covidem-19 apelují, aby lidé věnovali větší pozornost příchozím hovorům z neznámých čísel. Ve středu se napoprvé dovolali jen asi polovině lidí, které potřebovali kontaktovat, uvedli na webu. Podle dat na webu Chytré karantény pražská hygienická stanice vyřešila ve středu 968 pozitivních případů a 1038 rizikových kontaktů. Celkem 159 pracovníků telefonovalo více než 12.000 minut, průměrně s každým nakaženým deset minut a s jeho rizikovým kontaktem šest minut.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 17.10.2020