Policie zadržela na Staroměstském náměstí přes sto demonstrantů

Policie zadržela po demonstraci na pražském Staroměstském náměstí přes sto protestujících. Podezírá je z výtržnictví, násilí proti úřední osobě či z neuposlechnutí výzvy. Připomněla, že dalších 50 lidí zajistila policie ještě před akcí. Podle mluvčí utrpěla při bitce vyvolané fotbalovými chuligány zranění dvacítka policistů.

Magistrát: Na demonstraci bylo násobně víc lidí, zhruba 2000

Magistrát vyzval k ukončení dnešní demonstrace kritiků protikoronavirových opatření vlády na Staroměstském náměstí z toho důvodu, že se jí účastnilo násobně víc lidí, než bylo povolených 500. Mluvčí magistrátu Vít Hofman na dotaz uvedl, že podle jeho informací tam bylo zhruba 2000 lidí, ale nemusí jít o konečné číslo.

Po ukončení demonstrace v Praze zaútočili fanoušci na policii

Demonstrace fanoušků v Praze na Staroměstském náměstí se po ukončení zvrhla v bitky s policií. Organizátoři akce, které se zúčastnilo více než povolených 500 lidí, krátce po 15:00 oznámili oficiální ukončení akce. Část jejích účastníků se ale střetla s policií, která uzavřela okolí náměstí. Demonstranti se pokusili prolomit policejní kordon. V akci jsou policejní těžkooděnci, jízdní policie, vodní dělo i psovodi. Protestující hazí petardy, k rozchodu se moc nemají, podle zpravodajky na jsou na místě i zranění.

Ředitel VFN: Nyní je dostatek pomůcek i léky, ale i více pacientů

Situace Všeobecné fakultní nemocnice v Praze je v případě první a druhé vlny pandemie koronaviru nesrovnatelná. V první fázi totiž ještě nebylo úplně jasné, co virus dokáže, nebyly k dispozici léky a ochranné pomůcky. Zároveň ale také nebyl tak vysoký počet pacientů. V případě aktuální vlny jsou léky, dostatek ochranných pomůcek, dezinfekce. Na druhou stranu ale omezuje činnost nemocnice velký počet pacientů s koronavirem. V dnešním pořadu České televize Otázky Václava Moravce to uvedl ředitel Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN) David Feltl.

Do Letňan už dorazila první část vojenského týmu pro nemocnici

Do pražských Letňan dnes již dorazila první část organizačního týmu a část vojáků, kteří mají za úkol vybudovat v areálu tamního výstaviště záložní nemocnici pro pacienty s covidem-19. Na dotaz to odpoledne řekla mluvčí Armády ČR Magdalena Dvořáková. Část lidí se po vyložení materiálu vrátila zpět, část zůstala na místě. Konvoj s materiálem a vybavením z armádních skladů má vyrazit z Hradce v pondělí ráno.

Stovky policistů hlídkují v centru Prahy kvůli protestu fanoušků

V okolí pražského Staroměstského náměstí hlídkují kvůli svolanému protestu fotbalových fanoušků stovky policistů. Řadu policejních dodávek přistavili i k hlavnímu nádraží, kde se už hodinu před demonstrací shlukovaly skupinky převážně mladých lidí s českými vlajkami. V místě protestu jsou křídou nakreslené čtverce, každý vymezuje prostor pro dvacítku lidí. Více jich totiž pohromadě stát nemůže kvůli koronavirovým opatřením.

V Praze se denní nárůst už pátý den v řadě drží nad tisícovkou

V Praze se denní nárůst nových případů koronaviru už pátý den v řadě drží nad tisícovkou. V sobotu přibylo 1178 potvrzených případů nemoci covid-19, což je zhruba o 200 méně než v pátek, jde ale o dosud nejvyšší nárůst o víkendovém dni a čtvrtý nejvyšší od začátku epidemie. Celkem laboratoře v hlavním městě odhalily 30.372 případů nákazy. Přes 13.500 lidí se z onemocnění covid-19 vyléčilo a 246 pacientů zemřelo, na pátek připadá devět úmrtí a na sobotu zatím čtyři. Aktuálně se v Praze s nemocí potýká 16.510 lidí. Vyplývá to ze statistik na webu ministerstva zdravotnictví.

V sobotu přibylo 8713 lidí s covidem, nejvíc za víkendový den

V sobotu přibylo v České republice 8713 potvrzených případů koronaviru. Je to sice zhruba o 2400 nakažených méně než v rekordní pátek, jde ale o nejvyšší nárůst o víkendovém dni, kdy se obvykle méně testuje, a celkově čtvrtý nejvyšší počet za jediný den od začátku epidemie. Do statistik od sobotního podvečera přibylo dalších 14 úmrtí, celkem s onemocněním covid-19 zemřelo 1352 lidí. V nemocnicích bylo podle posledních údajů na webu ministerstva zdravotnictví 3415 lidí, z toho 596 ve vážném stavu.

V Praze dnes budou protestovat fanoušci fotbalu a hokeje

Na Staroměstském náměstí v Praze budou dnes odpoledne protestovat fanoušci fotbalových a hokejových klubů v Česku. Jejich protest je namířen proti „zmatečným“ vládním restrikcím kvůli šíření nemoci covid-19. Kolik příznivců fotbalu a hokeje se do Prahy sjede, není známo. Na demonstraci se svolávají na sociálních sítích. Policie povolala stovky policistů z celé republiky.

Hospitalizovaných s covidem přibývá, roste i počet zemřelých

Denní nárůst potvrzených případů koronaviru v Česku přesáhl poprvé od začátku epidemie 10.000, v pátek laboratoře zjistily 11.105 nakažených. Vedle toho ale v Česku dál stoupá počet hospitalizovaných a zemřelých s prokázaným onemocněním covid-19. Počet úmrtí se od ranních údajů zvýšil o 55 na celkových 1338 zemřelých. Polovina úmrtí připadá na říjen, dnes zatím zemřelo 21 lidí. Hospitalizovaných bylo v pátek podle dat ministerstva zdravotnictví 3415 lidí, o 295 více než ve čtvrtek, ve vážném stavu jich bylo 596, o 45 víc.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 18.10.2020