Policie zadržela včera večer po demonstraci na pražském Staroměstském náměstí přes sto protestujících…

Podle mluvčí pražských policistů Kropáčové, utrpěla při bitce vyvolané fotbalovými chuligány zranění dvacítka policistů. Policisté při nedělních protestech proti vládním protiepidemickým opatřením zadrželi 144 lidí. Kriminalisté 14 z nich podezírají z trestných činů násilí proti úřední osobě a výtržnictví

„Zajištěné osoby policisté stále převážejí na služebny, kde s nimi provádějí další úkony,“ popsala mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová. Zdůraznila, že hooligans zaútočili na policisty zcela bezdůvodně. Policie pak proti fanouškům použila donucovací prostředky: slzný plyn, vodní dělo, zásahové výbušky, koně i vozidla.

Tři zasahující policisté skončili v nemocnici. Většina zraněných policistů utrpěla podle mluvčí taková zranění, která si nevyžádala okamžité ošetření na místě. Proto je záchranná služba oficiálně neeviduje mezi svými devíti zraněnými lidmi, vysvětlila Kropáčová.

Včerejší odpolední demonstraci svolanou jako protest proti vládním koronavirovým opatřením organizátoři předčasně ukončili. Na náměstí se totiž sešlo několikanásobně více lidí než povolených 500. Většina z nich neměla roušky a nedodržovala předepsané rozestupy. Policie zasáhla až poté, co ji po skončení akce začali někteří účastníci napadat.

Autor: Redakce, ČTK, Policie, Praha, ČR, 19.10.2020

Zdroj:

https://www.policie.cz/docDetail.aspx?docid=22574867&docType=ART