V pondělí dosud nejvíc úmrtí na covid,dnes rekord nárůstu případů

V pondělí přibylo v Česku dalších 89 úmrtí lidí nakažených koronavirem, což je nejvyšší počet zemřelých za den od začátku epidemie. Dnes bylo zatím k 18:00 zaznamenáno dalších 33 mrtvých na celkem 1600. Případů nemoci covid-19 bylo za dnešek k večeru potvrzeno přes 6800, což je nejvyšší nárůst za den k 18:00 za celou dobu epidemie v Česku. Nejvýraznější nárůst je stále na Zlínsku. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Polní nemocnice v Letňanech bude určena pro doléčení pacientů

Vznikající polní nemocnice v pražských Letňanech bude mít v případě využití charakter nemocnice následné péče, umístěni v ní tak budou pacienti na doléčení. Sloužit by také mohla pro pacienty, kteří ještě budou v karanténním opatření. Dnes to na základě informací z Nemocnice na Bulovce, která bude za zařízení po zdravotnické stránce zodpovídat, řekla mluvčí generálního štábu Magdalena Dvořáková.

Pražská burza mírně oslabila, nejvíce zlevnily akcie Avastu

Pražská burza dnes mírně oslabila. Index PX klesl o 0,24 procenta na 870,08 bodu. Nejvýrazněji zlevnily akcie softwarové firmy Avast, a to zhruba o 3,5 procenta. Vyplývá to z výsledků obchodování na webu burzy.

Pražské soudy od středy nechystají plošná rušení jednání

Předsedové pražských soudů ponechají zcela na úvaze jednotlivých soudců, zda budou v současné epidemické situaci rušit nařízená jednání a nařizovat další. Podle funkcionářů, není na místě rušit jednání automaticky či plošně. Poněkud odlišný postoj má šéf pražského vrchního soudu, který se až na výjimky kloní k nekonání jednání. Veřejnost se v Praze i nadále může soudních jednání účastnit, pokud lze zachovat nastavená hygienická opatření, například dvoumetrové rozestupy mezi lidmi.

Podvodníci padělali podpisy, vylákali z podnikatele statisíce

Neznámí pachatelé s pomocí falešných smluv na pronájem nebytových prostor v centru Prahy vylákali z podnikatele na údajných kaucích téměř půl milionu korun. Dnes to řekl starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN), jehož falešný podpis na padělaných smlouvách spolu s podpisem ředitele magistrátního odboru majetku figuroval. Podle starosty již policie zahájila vyšetřování případu, což potvrdila mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová.

Soud zrušil pražským hygienikům zákaz ohledně studentů VŠ

Pražský městský soud dnes zrušil rozhodnutí pražské hygienické stanice, které v září zakázalo osobní přítomnost vysokoškolských studentů na výuce. Pravomocným rozsudkem vyhověl podané správní žalobě. Uvedl, že rozhodnutí hygieniků je nepřezkoumatelné, protože v něm chybí dostatečné zdůvodnění. Na rozhodnutí upozornil server Česká justice.

Praha 7 zprovoznila v radnici bistro, zatím jen pro zaměstnance

V nové budově radnice Prahy 7 v ulici U Průhonu dnes bylo zprovozněno nové bistro Mezi řádky. Zaměstnanci úřadu i veřejnost si zde budou moci zakoupit kávu, nápoje, pečivo nebo polévky. Kvůli opatřením proti šíření nemoci covid-19 bude podnik zatím otevřen pouze pro zaměstnance úřadu.

Praha 12 hledá nájemce části nové radnice

Praha 12 hledá nájemce části nové radnice. V pronajímaných prostorách by měla být kavárna, což vyplývá ze schváleného usnesení rady městské části. Otevřeno by měla mít od července 2021, uvedl na dotaz místostarosta Prahy 12 Petr Šula (TOP 09). Budova radnice se nyní staví.

Provoz na Pražském okruhu u Jesenice zastavila nehoda

Nehoda osobního a nákladního auta dnes zastavila v obou směrech provoz na půltém kilometru Pražského okruhu. Na místě přistává vrtulník, podle prvních informací tam byli zraněni dva lidé, řekla policejní mluvčí policie Violeta Siřišťová.

Počet nakažených covid se u městské policie v Praze zdvojnásobil

Pražské městské policii (MPP) se v posledním týdnu zdvojnásobil počet zaměstnanců nakažených nemocí covid-19. K dnešnímu dni eviduje 26 nakažených, většina jsou strážníci. Zvýšil se rovněž počet zaměstnanců v karanténě. Městskou policii zřizuje hlavní město a má přes 2000 zaměstnanců. Praha patří k pandemií nejpostiženějším regionům.

Registr vozidel na Vyšehradě je zavřený kvůli karanténě

Pracoviště registru vozidel na Vyšehradě v Praze je uzavřeno kvůli nařízené karanténě, jeden zaměstnanec onemocněl covidem-19. Odbaveni budou na této pobočce pouze lidé s potvrzenou elektronickou rezervací návštěvy. Pracoviště na Vyšehradě nebude fungovat do odvolání, uvedl dnes mluvčí magistrátu Vít Hofman.

TSK měří počty aut v Praze po zavedení opatření proti covidu

Pražská Technická správa komunikací (TSK) začala v souvislosti se zavedenými opatřeními proti šíření nemoci covid-19 měřit množství projíždějících aut v hlavním městě. Měření bylo zahájeno v pondělí a potrvá do 25. října. Následně TSK data porovná se začátkem letošního roku.Doprava v hlavním městě klesla letos v březnu po opatřeních kvůli novému typu koronaviru zhruba o pět procent.

Strážníci evidují 3666 porušení opatření v MHD proti šíření covid

Pražští strážníci zaznamenali od 1. do 20. října 3666 případů, kdy lidé v MHD porušili nařízení proti šíření nemoci covid-19 a neměli nasazenu roušku. Většina přestupků byla vyřešena domluvou. Proti minulému úterý MPP zaznamenala o 1886 takových případů více. V říjnu dosud řešili strážníci 4648 případů porušení krizových a mimořádných opatření.

Policie pátrá po muži, který se vloupal do garáží v Praze 3

Policisté pátrají od konce srpna po muži, který se vloupal do garáží v Olšanské ulici v Praze 3. Způsobil škodu za více než 200.000 korun. Zachytily ho při tom bezpečnostní kamery. Za krádež a porušování domovní svobody mu hrozí až pětileté vězení.

Zástupci Prahy 6 odhalili první sochu Marie Terezie v Česku

Park u Prašného mostu v Praze 6 zdobí první tuzemská socha habsburské panovnice Marie Terezie. Pomník, za který Praha 6 zaplatila jeho autorovi zhruba 3,6 milionu korun, dnes veřejnosti odhalili zástupci městské části a autor sochy Jan Kovářík. Vytvoření sochy rakouské panovnice a české královny plánovala městská část od roku 2013.

V Praze je denní nárůst potvrzených případů covidu zpět nad 1000

V Praze se denní nárůst potvrzených případů koronaviru vrátil zpět nad 1000, v pondělí přibylo 1050 nakažených. V neděli byl počet pozitivních testů zhruba o 400 nižší. Od března se v Praze nakazilo přes 32.000 lidí, z toho zhruba 14.500 se z nemoci vyléčilo a 259 pacientů s prokázanou nákazou zemřelo. Aktuálně je tak v metropoli 17.354 nakažených. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Roušky budou od středy s výjimkami povinné i venku a v autech

Nosit roušku bude od středy povinné i venku na území obcí, pokud bude člověk blíže než dva metry k jinému. Výjimku budou mít členové jedné rodiny nebo lidé při sportování. Novou povinnost dnes schválila vláda, informoval ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO).

Počet hospitalizovaných stoupl na 3721, obětí je 1501

Počet lidí, kteří se s nemocí covid-19 léčí v nemocnicích, stoupl za včerejší den o dalších 202. Hospitalizovaných tak bylo v neděli 3721 nakažených, přičemž 589 z nich vyžaduje intenzivní péči. Do statistik přibylo oproti ranním údajů dalších 79 úmrtí, počet zemřelých se tak zvýšil na 1501. Do včerejšího večera přibylo zatím 4086 potvrzených případů covidu, to je skoro dvakrát víc než do 18:00 minulé pondělí. Nakažených je nyní v Česku téměř 104.000. Vyplývá to z aktuálních údajů na webu ministerstva zdravotnictví k dnešním 18:00.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 20.10.2020