Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 20.10.2020:

Clam-Gallasův palác se dočká oprav portálů, střechy a fasády

Barokní Clam-Gallasův palác se dočká opravy portálů směřujících do Husovy ulice a rovněž rekonstrukce fasády a střechy. Opravy vyjdou podle předběžného odhadu zhruba na 63 milionů korun. Město nyní vypíše tendr na dodavatele. Vyplývá to z rozhodnutí pražských radních. Nynější podoba paláce pochází z přelomu 17. a 18. století a za kompletní rekonstrukci město zaplatí 344 milionů korun. V paláci by v budoucnu měla být restaurace a vinárna a v reprezentačních sálech expozice a výstavní prostory.

Praha chce nové trasy pro turisty, aplikaci či známku pro obchody

V Praze se turisté budou moci v budoucnu vydat i po trasách mimo centrum, vznikne turistická aplikace a karta a zavedena bude známka udržitelného turismu pro obchodníky. Městská firma Prague City Tourism (PCT) proměnu turismu shrnula do nové koncepce Zájmy Prahy na prvním místě, kterou na on-line tiskové konferenci představila pražská radní Hana Třeštíková (Praha Sobě), předseda představenstva PCT František Cipro a členka představenstva PCT Jana Adamcová. Praha bude nadále pokračovat v kampani podporující turismus, který je letos zasažen dopady pandemie nemoci covid-19 a zaznamenává miliardové ztráty.

ÚSTR vypracuje pro Prahu studii historie Ďáblického hřbitova

Ústav pro studium totalitních režimů (ÚSTR) vypracuje pro pražský magistrát studii mapující historii Ďáblického hřbitova, kde se nachází čestná pohřebiště obětí první světové války a rovněž hromadné hroby obětí nacistické a komunistické diktatury. Pražští radní schválili smlouvu o spolupráci se státem zřizovaným ústavem, který studii zpracuje zdarma.

Magistrát zvýší investice Městské polikliniky Praha o 920.000 Kč

Pražští radní schválili navýšení investic své příspěvkové organizace Městská poliklinika Praha o 920.000 korun na celkových zhruba 3,19 milionu. Peníze poliklinika využije na nákup přístrojů a rekonstrukci. Vyplývá to z dokumentu, který dnes radní schválili. Peníze vezme poliklinika ze svého fondu investic. Městská poliklinika ve Spálené ulici vznikla v roce 2008.

Jednání rady hl.m. Praha

https://www.praha.eu/public/a6/4b/26/3197748_1122071_Prg_36_Rada_2020.pdf

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 20.10.2020

Zdroj:

https://www.praha.eu/…tml

https://www.praha.eu/…tml

Psali jsme zde: