Nové bistro Mezi řádky zahájilo provoz na Úřadě městské části Praha 7…

Novým provozovatelem bistra na radnici se stala skupina sociálních podniků Etincelle, která je držitelem ocenění EY společensky prospěšný podnikatel roku 2018. Do prostor radnice Prahy 7 přináší nový koncept a bohatou nabídku vlastních výrobků. S ohledem na platná vládní opatření je bistro prozatím k dispozici pouze zaměstnancům úřadu. Jakmile to bude možné, otevře se také široké veřejnosti.

„Dát dnes práci komukoliv je zázrak, a jsem nesmírně vděčná radnici Prahy 7, že si vybrala právě nás. Že nekastuje a že je pro lidi, co na radnici pracují, důležité zařadit do běžného života lidi s hendikepem,” řekla Bára Nesvadbová, patronka Etincelle.

Zdroj: Praha 7

„Velice si vážím všech lidí, kteří chtějí pomáhat a v životě nevolí vždy tu snazší cestu. V Praze 7 jsme v minulých letech také založili sociální podnik, který dává práci v úklidu dlouhodobě nezaměstnaným. Určitě to není ta nejsnazší cesta, jak řešit úklid v městské části, ale stojí to za to. Pevně věřím, že se novému bistru na naší radnici bude dařit a že se bude moci co nejdříve otevřít návštěvníkům. Dát si tu kávu a koláč nebo polévku na zahřátí totiž také rozhodně stojí za to,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Zdroj: Praha 7

Návštěvníci bistra se mohou těšit na výtečnou fair trade kávu, slané a sladké pečivo a různé druhy chleba, včetně kváskového, z řemeslné pekárny Na Návsi v Kladně. Bistro nabídne také snídaňové menu a teplé polévky.

„V této náročné době jsme nechtěli nechat zaměstnance úřadu bez jídla a pití. Proto jsme s celým naším týmem dělali maximum a bistro zprovoznili doslova během pár dnů od převzetí prostor. Je to asi náš rekord… Těšíme se ale, že až bude radnice plně otevřená veřejnosti, najdou si k nám cestu také občané Prahy 7, kteří si přijdou na úřad něco vyřídit nebo ti, kteří bydlí poblíž,“ říká Jakub Knězů, ředitel a zakladatel Etincelle.

Skupina sociálních podniků Etincelle s úspěchem dokazuje, že tzv. sociální podnikání má u nás své místo. Etincelle ve svých sociálních podnicích zaměstnává na 150 lidí s lehkým mentálním či kombinovaným postižením. Provozuje síť kaváren, bister a catering Mezi řádky, vlastní řemeslnou pekárnu, pekařství a farmu. Mimo to má také prádelnu a uklízí veřejná prostranství a zeleň.

Autor: Redakce, Praha 7, ČR, 21.10.2020